Festiwal Audioriver 2024 w Łodzi! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Festiwal Audioriver 2024 w Łodzi!

fot. lodz.pl

Jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej od 2024 roku będzie odbywać się w Łodzi. Wchodząc w pełnoletniość w 2024 r., festiwal opuszcza rodzinne gniazdo i przenosi się z Płocka do nowej lokalizacji. Karnety już w sprzedaży.
Osiemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2024 w parkuu na Zdrowiu. Składać się będzie z części muzycznej, prezentującej szerokie spektrum gatunków muzyki elektronicznej oraz rozległego programu spotkań i warsztatów podejmujących tematy społeczne. Festiwal klasycznie zamknie Sun/Day, wydarzenie w formule piknikowej, znanej najwierniejszym fanom Audioriver.

Ta zmiana odbywa się też z pełną świadomością znaczenia Łodzi dla historii muzyki elektronicznej w Polsce. Miejsce - park na Zdrowiu - zostało wybrane nieprzypadkowo - festiwal od początku przykłada ogromną wagę do treści edukacyjnych i ekologicznych. Zwiększa świadomość swoich uczestników w kwestiach ochrony środowiska. Festiwal znany jest z akcji Audioriver Goes Green czy Audiohome - odbywa się z poszanowaniem ekosystemu, wdrażając unikalne rozwiązania technologiczne (nowoczesne systemy dźwiękowe, zabezpieczenie i ochronę przyrody czy działania pielęgnacyjne).

Karnety w cenach 460 zł (karnet dwudniowy) i 590 zł (trzydniowy) trafiły do sprzedaży 21 grudnia 2023 r. za pośrednictwem platform ebilet.pl oraz biletomat.pl. Promocyjna cena obowiązywać będzie do 15 stycznia.

materiały prasowe


Festiwal Audioriver po protestach łodzian nie odbędzie się jednak w parku na Zdrowiu. Pod uwagę brane są inne lokalizacje.