Soundedit ma pieniądze na dłużej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

Soundedit ma pieniądze na dłużej

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit podpisał czteroletnią umowę (na okres 2019-2022) z Łódzkim Centrum Wydarzeń. Festiwal odbędzie się w Łodzi już po raz jedenasty w dniach 24-27 października.  Dotychczas ogłoszono występy Nitzer Ebb oraz DAF. Grono laureatów nagrody Człowiek ze Złotym Uchem powiększy się o dwóch znamienitych artystów – Micka Harveya i Stanisława Soykę.
– Pierwsza dekada za nami. Myślę, że dziesiąta edycja Soundedit była udanym podsumowaniem naszego festiwalowego dorobku– mówi Maciej Werk, dyrektor Soundedit. – Nie zamierzamy spocząć na laurach. Dzięki temu, że Łódzkie Centrum Wydarzeń jest naszym partnerem, możemy kontynuować rozwój muzycznych inicjatyw. Podpisaliśmy nową, czteroletnią umowę o współpracy. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie! Taki kontrakt jest niczym zobowiązanie do nieustannego podnoszenia jakości wspólnych działań. Dlatego rozpoczniemy nowy projekt dokumentujący historię polskiej muzyki. Zaprezentujemy też oczywiście wielu wartościowych artystów, ale przede wszystkim rozwijać będziemy element edukacyjny Festiwalu .

Nagrody Człowiek ze Złotym Uchem dla Australijczyka Micka Harveya oraz Stanisława Soyki zostaną rozdane podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 października (sobota) w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Galę uświetnią występy obu artystów. Stanisław Soyka planuje zaprosić do udziału w swoim koncercie znakomitych przyjaciół. Mick Harvey na jedynym w tym roku koncercie w Polsce zagra utwory Serge'a Gainsbourga. Harvey to australijski multiinstrumentalista, producent i kompozytor. Występował m.in. z zespołami: Nick Cave and the Bad Seeds, Crime And The City Solution, The Birthday Party oraz The Boys Next Door. Produkował nagrania PJ Harvey, Nicka Cave'a, Rowlanda S. Howarda czy Anity Lane. Od lat nie ukrywa swej miłości do twórczości Serge'a Gainsbourga. Wydał cztery albumy z własnymi interpretacjami muzyki i tekstów francuskiego piosenkarza. Ostatni z nich „Intoxicated Women” zawiera głównie duety z różnymi wokalistkami.

Stanisław Soyka, wokalista, instrumentalista, kompozytor ma w dorobku znajdziemy ponad trzydzieści albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom. Jego najnowsza płyta nosi tytuł „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”. Zostanie uhonorowany statuetką Człowieka ze Złotym Uchem w uznaniu za „szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa”.

Sobotni wieczór otworzy wokalistka, basistka, autorka tekstów i kompozytorka – Misia Furtak. Laureatka Paszportu Polityki, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dawniej frontmanka zespołu Très.B i solowego projektu Misia Ff. Niedawno ukazała się jej nowa płyta „Co przyjdzie?”. Artystce na koncertach towarzyszy znakomity skład: współautorka trzech kompozycji na płycie i zarazem połowa duetu tęskno - Hania Rani (piano, wokal) oraz klarnecistka – Michalina Bieńko.
Klub Wytwórnia

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Łąkowa 29