Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Z Aleksandrą Ignasiak, łódzką artystką, inicjatorką akcji „Odszarzania ul. Wschodniej”, rozmawia Justyna Tomczak.
RECENZJA. Limbo (Melancholia) to wystawa prac Igora Olesia, którą można oglądać w Galerii FF. Ekspozycja prezentowana jest w ramach Fotofestiwalu 2013.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny jest znacznie ciekawsza od poprzedniej. A to dzięki przewadze prac eksperymentalnych. 
WYWIAD. To, że Fotofestiwal prezentuje jakiś sposób fotografowania, nie znaczy, że on wszedł do kanonu. Dopiero aspiruje – mówi KRZYSZTOF CICHOSZ, fotograf, wykładowca w Katedrze Fotografii PWSFTViT, przez wiele lat szef łódzkiej Galerii FF – Forum Fotografii.
RECENZJA. Wystawy główne tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii stawiają na totalną różnorodność: obok zdjęć profesjonalistów – zmasowane fotki z Internetu. Można je oglądać jeszcze tylko do niedzieli!
RECENZJA. Specjalista od architektury Krzysztof Golec recenzuje książkę Joanny Olenderek Łódzki modernizm, wydaną przez wydawnictwo Księży Młyn.
Leszek Rózga - wielka osobowość i wielki temperament. Erudyta i poliglota. Miłośnik literatury pięknej i dziedzictwa kulturowego starożytnej Grecji. Grafik i malarz.
RECENZJA. To malarstwo wysokich lotów, godne większej sławy. Jak dobrze, że Muzeum Miasta Łodzi podjęło się zorganizowania retrospektywy Lecha Kunki…
Trwa Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2013. Główna festiwalowa wystawa w Prexerze zatytułowana Sztuka-obiekt-zapis prezentuje prace, które rozważają sposoby współczesnej, artystycznej dokumentacji.
Prezentowana w Atlasie Sztuki wystawa Zofii Lipeckiej Tam spadła nam zasłona z oczu problematyzuje ton dialogu pomiędzy współczesnością i historią, traumą spowodowaną II wojną światową i Holocaustem a jej obecnym przepracowywaniem.