Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Ta wystawa to jest wyrzut sumienia - tymi słowami Marek Janiak rozpoczął swoje przemówienie na wernisażu Łodzi Kaliskiej w Atlasie Sztuki. Występował jako lider grupy, która swoimi pracami zwraca uwagę na dramatyczną sytuację miasta. Miasta, w którym pełni jedną z ważniejszych funkcji.
RECENZJA. "Maszyny drżące" Łodzi Kaliskiej to nowy projekt przygotowany przez artystów dla Atlasa Sztuki. Finisaż wystawy - 29 IX 2013 r. o godz. 19. Ci, którzy przyjdą o tej godzinie, dostaną kawałek dzieła grupy...
Człowiek jest oszołomiony, zdumiony, zachwycony, często się zamyśla. Milczy. Co tu mówić, choć przecież chciałoby się to jakoś opisać, podzielić się z kimś, odwdzięczyć się komuś za wszystko.
Gdy Hanna Kozioł miała urodzić pierwsze dziecko, dała mężowi kartkę z imionami do wyboru. Miała być Bogumiła, Aleksandra albo Ewa. Po kilku latach w bloku w Skierniewicach mieszkały już wszystkie trzy. Ola i Ewa będą bohaterkami tej opowieści – historii o dwóch artystkach
Kolejny felieton naszego specjalisty od architektury - Krzysztofa Golca-Piotrowskiego.
Z Aleksandrą Ignasiak, łódzką artystką, inicjatorką akcji „Odszarzania ul. Wschodniej”, rozmawia Justyna Tomczak.
RECENZJA. Limbo (Melancholia) to wystawa prac Igora Olesia, którą można oglądać w Galerii FF. Ekspozycja prezentowana jest w ramach Fotofestiwalu 2013.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny jest znacznie ciekawsza od poprzedniej. A to dzięki przewadze prac eksperymentalnych. 
WYWIAD. To, że Fotofestiwal prezentuje jakiś sposób fotografowania, nie znaczy, że on wszedł do kanonu. Dopiero aspiruje – mówi KRZYSZTOF CICHOSZ, fotograf, wykładowca w Katedrze Fotografii PWSFTViT, przez wiele lat szef łódzkiej Galerii FF – Forum Fotografii.
RECENZJA. Wystawy główne tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii stawiają na totalną różnorodność: obok zdjęć profesjonalistów – zmasowane fotki z Internetu. Można je oglądać jeszcze tylko do niedzieli!