Dziecięca Akademia Komiksowa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Dziecięca Akademia Komiksowa

fot. materiały prasowe

Przed świętami w Niepublicznym Przedszkolu na Rybnej prowadzonym przez Fundację „Hippocampus” odbyły się nietuzinkowe zajęcia dla dzieci. Placówkę odwiedzili: Katarzyna Tośta – pomysłodawczyni projektu Dziecięca Akademia Komiksowa i Jakub Wiejacki – rysownik satyryczny i komiksowy.
W trakcie zajęć prowadzący oswoili dzieci z podstawami sztuki komiksu. Wydawałoby się, że trudno jest rozmawiać o komiksie z dziećmi, które dopiero zaczynają czytać, ale dla pasjonatów nie ma rzeczy niemożliwych. Zgadywanki, zagadki, komiksowe zadania i interaktywna forma przekazu rozbudziła wyobraźnię najmłodszych. Zaangażowanie, z jakim prowadzący przedstawili zagadnienia sztuki narracyjnej oraz różnorodność form i metod pracy z dziećmi przyniosło wiele radości i edukacyjnych korzyści dla wszystkich.

Celem projektu Dziecięca Akademia Komiksowa, realizowanego przez łódzkie Stowarzyszenie Twórców „Contur”, jest edukacja kulturalna dzieci przy równoczesnym podniesieniu kompetencji artystycznych, kulturowych, twórczych i rozwijanie umiejętności w oparciu o sztukę narracyjną.

Projekt dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategoria

Sztuka