Nagrody festiwalu komiksu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Nagrody festiwalu komiksu

Zakończył się tegoroczny, 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Oto wyniki konkursów.
Tegoroczną festiwalową nowością była zmiana formuły konkursu na krótką formę komiksową. Od tego roku jest to konkurs na projekt publikacji komiksowej, na który wpłynęło 109 prac, a wyniki prezentują się następująco:

- trzecia nagroda w wysokości 2000 zł - Piotr Szulc (scenariusz) i Jakub Babczyński (grafika) za pracę „Gdy już trafimy na nasze wyspy”

- druga nagroda w wysokości 3000 zł – Unka Odya za pracę „Brom 2.5 / Brom XXX”;

- pierwsza nagroda w wysokości 4000 zł – Łukasz Pawlak za pracę „Niezwykły Jan Paweł”;

- Grand Prix konkursu na projekt publikacji komiksowej 33. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 7000 zł  – Katarzyna Witerscheim za pracę „Heksa”.

Najlepszy Polski komiks roku, wydany między 32. a 33. MFKiG – po raz pierwszy w historii festiwalu zostały przyznane dwie nagrody w tej kategorii, które otrzymali Tomasz Grządziela SPELL - "Zasada Trójek" (Kultura Gniewu) oraz Tomasz Kontny i Marek Turek (scen.), Krzysztof Budziejewski i Wojciech Stefaniec (rys.) - "Wydział 7", seria (Ongrys).

Najlepszy wydawca roku między 32. a 33. MFKiG – Egmont.

Statuetkę Złotego Pucharu wyręczyła Paulina Christa, wnuczka Janusza Christy. Otrzymał ją Arkadiusz Salomoński za odrestaurowanie plansz i przygotowanie do druku „Złotej serii Kajka i Kokosza”.

Nagroda im. Papcia Chmiela – doktorat humoris causa – za szczególne zasługi dla polskiego komiksu otrzymała Fundacja KRESKA za dbałość o spuściznę Janusza Christy.

Kategoria

Sztuka