Sztuka w pigułce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Sztuka w pigułce

O sztuce da się mówić w sposób przystępny i wciągający. Dowodzi tego w swoim programie „Przewodnik po sztuce" Zbigniew Libera. Program - współprodukowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi - emitowany jest na antenie TVP Kultura.
O sztuce da się mówić w sposób przystępny i wciągający. Nie raz już udowodnił to w swoim programie Zbigniew Libera. „Przewodnik po sztuce” to fascynujące historie, nieznane szczegóły z życia artystów i istotne kierunki artystyczne – a wszystko w ciekawej i przyjaznej odbiorcy formie kilkuminutowego filmu. Program emitowany jest na antenie TVP Kultura, a współprodukowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.
„Przewodnik po sztuce” to program powstały z inicjatywy Muzeum Sztuki, TVP Kultura oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Prowadzi go Zbigniew Libera, jedna z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych postaci polskiej sztuki współczesnej.   W każdym odcinku przybliża biografie i twórczość artystów, których dzieła znajdują się w kolekcji XX i XXI wieku Muzeum Sztuki w Łodzi. W niezwykle ciekawy i zarazem przystępny sposób opowiada o historii ms.   Każdy odcinek poświęcony jest innemu twórcy. Ma postać 7-minutowego filmowego kolażu, złożonego z wypowiedzi prowadzącego, sfilmowanych prac artystów oraz archiwalnych filmów czy nagrań. Libera   bierze na warsztat życiorysy i prace takich twórców jak Władysław Strzemiński, Katarzyna Kobro, Alina Szapocznikow, Krzysztof Wodiczko czy Józef Robakowski. Często udaje się do miejsc związanych z danym artystą, pokazuje jego archiwalne fotografie, tłumaczy   pojęcia, odsłania nieznane konteksty powstawania prac, przywołuje cytaty. Życiorys oraz twórczość wybranych artystów   prezentowane są w atrakcyjny, urozmaicony i przejrzysty sposób.  
Niektóre odcinki „Przewodnika po sztuce” można oglądać na stronie: http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/przewodnik-po-sztuce. Nowe odcinki emitowane są na antenie TVP Kultura od stycznia.
 
Program na marzec 2014:
3 marca - "Teoria Widzenia" cz. 2
10 marca - "Themersonowie"
17 marca - "Krzysztof Wodiczko"
24 marca - "Edward Krasiński"
31 marca - "Władysław Hasior" (powtórka)

Kategoria

Sztuka