Sztuka w witrynie ms2 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Sztuka w witrynie ms2

Projekty Anny Bąk i Witka Gretzyngiera, dedykowane sąsiadującej z Manufakturą witrynie ms2, są dostępne dla oglądających od 22 grudnia. Prace umieszczone pomiędzy zamkniętym muzeum a otwartym centrum handlowym, wykorzystują i tematyzują witrynę jako przestrzeń ekspozycyjną, a także odnoszą się do charakteru miejsca.

Zestawiając samotność izolacji ze wspólnotą sfery publicznej, dialog prac artykułuje napięcia i nadzieje w momencie kryzysu społecznego.


Anna Bąk

Niektóre rzeczy przychodzą w pudełkach, inne falami, 2020

fotografia, instalacja, dzięki uprzejmości artystki

Praca Anny Bąk, wynikająca z zainteresowania artystki modelami oraz zabawy skalą, wprowadza do wypełnionej prostymi komunikatami przestrzeni Manufaktury niepasujący, tajemniczy element. Stworzona w witrynie iluzoryczna przestrzeń – pudło, w której artystka umieściła model pustej, rozpadającej się kanapy, wzbudza skojarzenia zarównoz zamknięciem i izolacją, jak i postępującym rozpadem otaczających nas przedmiotów i miejsc.


Witek Gretzyngier

Siostry, 2020

projekt graficzny, filtr Augmented Reality, dzięki uprzejmości artysty

Praca Witka Gretzyngiera nawiązuje do ludowych wycinanek i firan wieszanych w oknach, przedstawiając wspólnotę postaci – zarysowanych schematycznie figur społecznej emancypacji. Pasowa, rytmiczna kompozycja nawiązuje dialog z historycznym kontekstem miejsca przemysłowej pracy kobiet, jak i wypełniającymi ją obecnie komunikatami reklamowymi. Rozwinięciem pracy jest dostępny na instagramie filtr AR, który prezentuje wizję efemerycznego, wirtualnego pomnika siostrzeństwa i solidarności.
Muzeum Sztuki ms2

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 19 (Manufaktura)

Kontakt

czynne: wt. 10-18, śr.-nd. 12-20
bilety: 10 i 5 zł (w piątki wstęp wolny)