Ty jesteś kuratorem - Łukasz M. Sadowski | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Ty jesteś kuratorem - Łukasz M. Sadowski

Krzysztof Wieczorek "The valley without Us...", 2010

GALERIA KALEJDOSKOPU. To miejsce oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Łukasz M. Sadowski, historyk sztuki związany z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentuje prace Krzysztofa Wieczorka.
Mistrzowski warsztat
Krzysztof Wieczorek od ponad czterech dekad działa w łódzkim środowisku artystycznym. Zajmuje się grafiką warsztatową, naucza podstaw jej tworzenia w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Brał udział w ponad dwustu wystawach w Polsce i za granicą. Jest artystą należącym do licznej obecnie na świecie grupy twórców odwołujących się do sztuki dawnej. Najczęściej poruszanym tematem w sztuce Wieczorka jest pejzaż, świat natury. Widać tutaj przede wszystkim wyraźną fascynację grafiką holenderską, która tak często ukazywała urodę otaczającego nas świata. Szczególnie ciekawe są inspiracje XVII-wiecznym grafikiem Herkulesem Seghersem – eksperymentatorem, artystą, który fascynował Rembrandta i który swoją percepcją świata wykraczał poza własną epokę. Grafiki Krzysztofa Wieczorka to nie tylko mistrzowski warsztat, ale również erudycyjne nawiązywanie do historii sztuki europejskiej.

Krzysztof Wieczorek
Urodził się 25 lutego 1954 roku w Łodzi. Studiował w łódzkiej PWSSP (dyplom w pracowni prof. Leszka Rózgi w 1977 roku). Obecnie jest profesorem, kierownikiem Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Poza Polską wystawiał w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Bułgarii.

Kategoria

Sztuka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.