Więcej Miejsca! Dyskusja | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Więcej Miejsca! Dyskusja

NASZA DYSKUSJA. Czy artyści mają prawo do miasta? Jak je „nasycać” kulturą w cieniu spektakularnych inwestycji? Jak sprawić, by obecność (dobrej) sztuki w mieście nie ograniczała się do jednorazowych gestów? O tym będziemy rozmawiać w Przystanku Architektura, czyli zrewitalizowanej siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP. To druga odsłona naszego cyklu "Kalejdoskop w drodze".
WIĘCEJ MIEJSCA! Czyli dyskusja o przestrzeniach dla kultury i kulturze w przestrzeni publicznej.

„Kalejdoskop” i Łódzka Okręgowa Izba Architektów RP zapraszają na drugą dyskusję z cyklu "Kalejdoskop w drodze vol.1". Będzie ona powiązana z prezentacją numeru październikowego magazynu.

Jak „nasycać” miasto kulturą w cieniu spektakularnych inwestycji? Jakie mechanizmy do dyspozycji mają miasto i podmioty prywatne, by zmieniać Łódź w miasto otwarte na sztukę? Jak wyglądają relacje na linii twórcy kultury – Urząd? Czy artyści mają wpływ na przestrzeń publiczną i jak ich prawo do miasta powinno być realizowane? Jak sprawić, by obecność (dobrej) sztuki w mieście nie ograniczała się do jednorazowych gestów?

Wspólnie zastanawiać będą się nad tym razem z przedstawicielem ŁOIARP:

- Marcin Brzozowski – reżyser, aktor, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, twórca i organizator Teatru Szwalnia

- Marcin Polak – artysta, animator, kurator licznych wystaw (Łódź Design Festival, Łódź Czterech Kultur, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), jeden z trzech twórców „lotnej” Galerii Czynnej, redaktor portalu MiejMiejsce.pl.

- Darek Fiet – malarz, niedawno otworzył w Łodzi autorską Galerię Ultramaryna

- Aleksandra Litorowicz- kulturoznawczyni, prezeska Fundacji Puszka, razem z Bogna Świątkowska kuratorka wystawy „Place. Instrukcja użycia” (Zodiak Warszawski Pawilon Architektury), twórczyni portalu o warszawskim street arcie i sztuce w przestrzeni publicznej PUSZKA, konkursu dla Warszawy przyszłości FUTUWAWA oraz portalu edukacyjnego sztukapubliczna.pl, wykładowczyni School of Ideas w SWPS, współpracowniczka „Magazynu Miasta” i „Notesu na 6 tygodni”.

- Ryszard Bonisławski – regionalista, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, wieloletni felietonista „Kalejdoskopu”

- Michał Sobolewski - szef klubokawiarni Owoce i Warzywa

Rozmowę moderować będzie Joanna Glinkowska, prezeska fundacji Obszar Wspólny, w „Kalejdoskopie” pisze o młodej sztuce i mieście

Muzyka: Mateusz Tranda, gitarzysta, kompozytor, pedagog, muzyk studyjny, specjalista m.in. wymagającej techniki fingerstyle

- -
GDZIE: Przystanek architektura  (zrewitalizowana przez ŁOIARP dawna zajezdnia tramwajowa), ul. Północna 12, Łódź
KIEDY: 10 października (czwartek), godz. 17. Wstęp wolny

Od tego dnia w Przystanku Architektura będzie też można obejrzeć ekspozycję „Kalejdoskop. 45-lat grafiki użytkowej”, replikę wystawy pokazanej podczas Łódź Design Festival 2019.

Partnerem wydarzeń 45-lecia „Kalejdoskopu” jest PKO Bank Polski
Przystanek Architektura
  • 10-10-2019 godz 17:00

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Północna 12, Łódź

Kontakt

Telefon: 725 488 715
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.