GRAND PRIX DLA PODRÓŻY ZIMOWEJ | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

GRAND PRIX DLA PODRÓŻY ZIMOWEJ

Duży sukces Teatru Powszechnego - Podróż zimowa Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej zdobyła nagrodę główną XII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.
Grand Prix to oprócz prestiżu także 10000 zł. Ponadto Pierwszą nagrodę aktorską otrzymała natomiast Julia Wyszyńska za rolę w Podróży... Spektakle oceniało jury w składzie: Agnieszka Lubomira Piotrowska, Jacek Wakar i Mike Urbaniak.

To kolejne wyróżnienie dla przedstawienia, które wielokrotnie przez krytykę została określona mianem arcydzieła i jednej z najlepszych koprodukcji. Wszyscy zgodnie podkreślali jej wielkie walory artystyczne oraz doceniali sposób, w jaki twórcy podjęli trudną i traumatyczną problematykę. Podróż zimowa została wybrana przez publiczność jako najlepszy spektakl XIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, zwyciężyła w plebiscycie Łódzkie Sukcesy jako wydarzenie marca. Maja Kleczewska, reżyserka spektaklu, otrzymała natomiast 25 czerwca Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Teatr za miniony sezon. Scenograf Wojciech Puś zdobył Złotą Maskę - nagrodę łódzkich krytyków teatralnych. Grand Prix jest kolejnym wielkim wyróżnieniem dla artystów Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Polskiego w Bydgoszczy (inscenizacja jest koprodukcją).

Na Małej Scenie Teatru Powszechnego spektakl już 15, 16 i 17 listopada.