"Ifigenia ze Splott" - premiera | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

"Ifigenia ze Splott" - premiera

fot. Adrianna Gołębiewska

Na premierę monodramu Gary’ego Owena „Ifigenia ze Splott” w wykonaniu Agnieszki Skrzypczak zaprasza 23 IX Teatr im. Jaracza (pokazy przedpremierowe: 21 i 22 IX).
Gary Owen, walijski dramatopisarz, opowiada historię niezwykłego przeistoczenia. Bohaterka sztuki to młoda kobieta. Utrzymuje się z zasiłku socjalnego, nie stroni od alkoholu, jest wulgarna. Nienawidzi świata i ludzi. Szybko okazuje się jednak, że jest postacią o wiele bardziej złożoną. Jest w niej bowiem wściekłość, jest agresja i furia, ale jest także, i przede wszystkim, wielki strach przed samotnością i ogromna potrzeba miłości. Tej ostatniej udaje jej się zaznać. I choć tylko przelotnie, staje się ona punktem zwrotnym w życiu dziewczyny. Chociaż wszystko wskazuje na to, że po jego przekroczeniu, załamie się ostatecznie, ona podejmuje wyzwanie rzucone przez los. Wychodzi z tego starcia odmieniona. Nie szczęśliwsza, ale na pewno spokojniejsza, mądrzejsza, uszlachetniona przez tragedię, która ją spotkała. Wiele musiała stracić, aby z totalnego zniszczenia, jakim naznaczona była jej pozbawiona nadziei, pełna gniewu i goryczy egzystencja, ocalić siebie.

Reżyseria, opracowanie muzyczne – Filip Gieldon, scenografia, kostiumy – Adrianna Gołębiewska, reżyseria światła - Piotr Żurawski.

Premiera zaplanowana jest na Małej Scenie 23 IX 2023.
Pokazy przedpremierowe 21 i 22 IX.

Spektakl dla widzów dorosłych (+16 lat)
Czas trwania spektaklu: 90 min.
Teatr im. Stefana Jaracza
  • 21-09-2023
  • 22-09-2023
  • od 23-09-2023

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Jaracza 27

Kontakt

tel. 42 662-33-00
tel/fax: 42 662-33-33
e-mail: bow@teatr-jaracza.lodz.pl