"Mały Książę" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

"Mały Książę"

fot. materiały prasowe

"Mały Książę" w reżyserii Doroty Abbe na scenie Teatru Pinokio w Łodzi to opowieść o odpowiedzialności za drugiego człowieka, o dorastaniu do miłości i przyjaźni, ale też o rodzinnych relacjach i o przygotowaniu na to, co nieuchronne. Premiera - 25 V.
„Mały Książę” w Teatrze Pinokio w Łodzi realizowany jest w odsłonie, jaką pierwotnie założył dla niego sam autor, czyli nie tylko dla najmłodszych. Nowego odczytania tekstu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w adaptacji Kuby Kaprala podjęła się reżyserka Dorota Abbe.

– Chcieliśmy powiedzieć coś aktualnego, tu i teraz zmierzyć się z filozofią zawartą w książce, tak, żeby porozmawiać ze współczesnym widzem, tym najmłodszym i tym starszym. Pomyślałam, że ciekawym zamysłem będzie obsadzenie w roli Małego Księcia kogoś dojrzałego. Krzysztof Ciesielski wydawał mi się idealny do tej roli, a pomysł pociągnął za sobą całą koncepcję – wyjaśnia reżyserka i zdradza, że teksty z „Małego Księcia” włożone zostaną w usta członków rodziny, szykujących urodzinową niespodziankę dla dziadka, a jednocześnie mierzących się ze swoimi niezałatwionymi sprawami.
Obok Krzysztofa Ciesielskiego w spektaklu wystąpią również: Łukasz Bzura, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech oraz Ewa Wróblewska.

Oprócz toczącej się dwutorowo narracji, rytm teatralnej opowieści nadawać będą piosenki i muzyka autorstwa Grzegorza Mazonia. W warstwie wizualnej, barwną międzyplanetarną podróż z Małym Księciem zapewnią scenografia i kostiumy, zaprojektowane przez Grupę Mixer. Choreografię opracował Szymon Michniewicz-Sowa, zaś reżyserią świateł zajął się Łukasz Wieczorek. Ten zespół realizatorów dobrze znany jest już widzom Teatru Pinokio w Łodzi, odpowiadał bowiem za stworzenie spektaklu „Wielki Buzz Grow” w reżyserii Doroty Abbe, nagrodzonego na VI Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu oraz na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu.

Przedstawienie powstaje z myślą o widzach od dziesiątego roku życia. Premiera odbędzie się 25 maja o g. 17, a do końca maja spektakl zobaczyć będzie można siedmiokrotnie.

materiały prasowe
Teatr Pinokio w Łodzi
  • od 25-05-2024 godz 17:00

Kategoria

Teatr

Adres

Wigencja, ul. Sienkiewicza 75/77, 90-057 Łódź