Najprzyjemniejsi i Najnieprzyjemniejsi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Najprzyjemniejsi i Najnieprzyjemniejsi

"Trojanki" Fot. Michał Szlaga

Publiczność 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych zdecydowała. Głosami oddawanymi tradycyjnie (karty plebiscytowe) i przez internet przyznała tytuły: Najlepszego Spektaklu, Najlepszej Aktorki, Najlepszego Aktora. 
Tytuł Najlepszego Spektaklu ex aequo trafił do przedstawień: „Dawni mistrzowie” w reżyserii Thoma Luza z Deutsches Theater w Berlinie oraz do "Trojanek" w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Tytuł Najlepszej Aktorki przypadł Sandrze Korzeniak za rolę w spektaklu „Pod presją” w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Tytuł Najlepszego Aktora otrzymał Radosław Krzyżowski za rolę w spektaklu „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru Narodowego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Podczas jubileuszowej edycji festiwalu obejrzeliśmy 10 spektakli, w tym dwie premiery gospodarza, Teatru Powszechnego, i jeden pokaz mistrzowski. Naszą relację śledzić można w SERWISIE FESTIWALOWYM, a numerze majowym "Kalejdoskopu" opublikujemy całościowe umówienie 25. MFSPiN.

Kategoria

Teatr