Prapremiera "Otchłani" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Prapremiera "Otchłani"

Jesteś sobą czy swoim cieniem? Teatr im. Jaracza zaprasza na polską prapremierę "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Autorką kostiumów jest Magdalena Moskwa!
- To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju. Akcja rozgrywa się jednocześnie sto lat temu i w odległej przyszłości. Science-fiction i kostiumowe retro. Thriller, romans i sugestywny dramat psychologiczny. Amerykański sentymentalizm i prowokacyjne przekraczanie tabu - mieszanka wybuchowa. Co dzieje się naprawdę, a co na niby? To hipnotyczna opowieść o głodzie miłości i cenie, jaką trzeba za jego zaspokojenie zapłacić - mówi Mariusz Grzegorzek.
Otchłań to świat, w którym zaawansowana technologia umożliwia kreowanie sieci wirtualnych rzeczywistości. Wystarczy zalogować się, wybrać tożsamość, zanurzyć wszystkimi zmysłami i oddać spełnianiu swoich najdziwniejszych i najskrytszych pragnień. Obsesje, pożądanie, morderstwa, nakładanie masek.
Dramatyczne śledztwo w mrocznej sprawie. Czy oskarżeni na pewno są potworami? Czy to, co wirtualne jest lepsze niż realne? Co nam daje czas spędzony w nieprawdziwym świecie? Czy będąc online przez 12 godzin jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem?
"Otchłań" to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca  zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji.

Mariusz Grzegorzek (reżyseria, scenografia, światła, opracowanie muzyczne) do współpracy zaprosił wybitną malarkę Magdę Moskwę, która zaprojektowała kostiumy oraz DJ Alexa (muzyka).
W obsadzie: Marek Nędza, Agnieszka Skrzypczak, Paulina Walendziak (PWSFTViT), Andrzej Wichrowski oraz Krzysztof Zawadzki (gościnnie, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie).
Prapremiera polska 6 kwietnia 2018 r., Scena Kameralna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=pPE2QOU_cpo
Profil na FB: https://www.facebook.com/prapremiera/
https://www.teatr-jaracza.lodz.pl/otchlan.html
  • od 06-04-2018

Kategoria

Teatr