Próby do "Złej dziewczynki" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Próby do "Złej dziewczynki"

Próba do "Złej dziewczynki", fot. Marcin Nowak

W Teatrze im. Jaracza rozpoczęto próby do polskiej prapremiery dramatu Lothara Kittsteina „Zła dziewczynka”. Reżyserii spektaklu podjęła się Daria Kopiec. 
Do zrujnowanego domu w środku lasu przyjeżdża Kobieta z Dziewczynką. Kiedyś to miejsce tętniło życiem, ale lata świetności ma już dawno za sobą. Tak samo jak jego właściciel – Mężczyzna zestarzał się, zgorzkniał i stracił siły. Kobietę i Mężczyznę przed laty łączyła silna więź. Ale kim tak naprawdę dla siebie są? I kim jest towarzysząca Kobiecie Dziewczynka? Między trojgiem bohaterów rozgrywa się pełna emocji i niedopowiedzeń gra. Muszą zmierzyć się z przeszłością, która skrywa mroczną tajemnicę.

„Zła dziewczynka” łączy w sobie trzymający w napięciu kryminał, thriller psychologiczny i przewrotną baśń. To pełna metafor opowieść o trudnej walce z demonami przeszłości, próbie przepracowania traumy, niełatwych do zdefiniowania relacjach, poczuciu winy i odpowiedzialności.

Realizatorzy: Daria Kopiec (reżyseria), Iwona Nowacka (przekład), Anna Tomczyńska (scenografia i kostiumy), Dominika Korzeniecka (muzyka), Jacek Owczarek (konsultacja choreograficzna), Iga Maczuga (asystentka reżysera), Anna Królikowska (inspicjentka, suflerka).

Obsada: Matylda Paszczenko (Kobieta), Paulina Walendziak (Dziewczynka), Andrzej Wichrowski (Mężczyzna), Dominika Korzeniecka (muzyka na żywo).
Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Prapremiera polska zaplanowana jest na 22 maja 2021 roku.
Teatr im. Stefana Jaracza

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Jaracza 27

Kontakt

tel. 42 662-33-00
tel/fax: 42 662-33-33
e-mail: bow@teatr-jaracza.lodz.pl