Zaimprowizuj siebie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Zaimprowizuj siebie

Teatr Improwizacji Ferment zaprasza na cykl warsztatów z improwizacji teatralnej w trzech różnych grupach. Zajęcia pomagają m.in. w zwiększeniu samoświadomości i pewność siebie, porzuceniu strachu przed wystąpieniami publicznymi, byciu otwartym na ludzi i słuchaniu drugiego człowieka, wykształceniu nawyku realizowania zamiast tylko planowania.
1. Podstawy improwizacji teatralnej - gry impro (wtorki g. 16.30)
Na warsztatach można nauczyć się podstaw techniki improwizacji opartej na krótkich grach impro, przygotować do pierwszego występu scenicznego oraz zapoznać z praktycznym wykorzystaniem improwizacji w życiu codziennym i zawodowym.

2. Improv Games - dla osób z doświadczeniem w improwizacji (wtorki g. 19)
Zajęcia przeznaczone dla osób, które znają i potrafią stosować w praktyce podstawowe zasady gier improwizowanych opartych na metodach Violi Spolin. Uczestnicy pracują nad jakością improwizacji i pogłębiają temat krótkich form impro.

3. Długi format impro - longi od podstaw (środy g. 18.30)
By uczestniczyć w tych zajęciach, nie trzeba posiadać doświadczenia w improwizacji. Będzie to stawianie pierwszych kroków w tzw. longach, praca nad relacjami w scenach, wiarygodnymi postaciami oraz fabułą, która utrzyma uwagę widza przez godzinę, tworzenie improwizowanych historii, które nie tylko bawią.

Spotkania dwugodzinne raz w tygodniu (wtorki ul. Jaracza 5, środy Piotrkowska 85) potrwają do ok. maja/czerwca. Koszt jednorazowych zajęć to 20 zł. Minimalny wiek uczestnika 16 lat (nie ma górnej granicy). Możliwość dołączenia tylko na początku (do końca stycznia), później grupy mają charakter zamknięty.

Kontakt: poczta.wojtal@gmail.com, tel. 535-822-777

Kategoria

Teatr