Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Na dwa wrześniowe dni centrum Łodzi i regionu przeniosło się w pobliże Atlas Areny, gdzie 7 i 8 września odbył się Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Łódzki Dom Kultury miał tam swoją specjalnie wydzieloną strefę.
Opracowanie pierwszego łódzkiego budżet obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Od 21 do 29 września łodzianie zdecydują w głosowaniu, na jakie projekty zostanie 0,5 procenta przyszłorocznego budżetu miasta. Więcej informacji można będzie uzyskać na spotkaniach poświęconych głosowaniu.
Współpracownik naszego portalu został laureatem 15. edycji Nagrody Złotego Pióra im. Jerzego Katarasińskiego. Doceniono jego erudycję i warsztat literacki.
Kocham Łódź. Lubię piątkowy dodatek do Dziennika Łódzkiego. Szanuję publikujących tam publicystów. Ale nie chcę (nie mogę) zgodzić się na ton i wymowę niektórych tekstów. Nie dbam o konsekwencje - protestuję.
W niedzielę 1 września 2013 r. zmarł po długiej chorobie Jerzy Wolski, artysta i konserwator dzieł sztuki. Msza żałobna odbyła się 5 września.
Ta sentencja rzymskiego poety Horacego przyświecać będzie 147 uczniom (w tym 66 maturzystom) Liceum Ogólnokształcącego w Brzezinach w roku szkolnym 2013/2014. Nasz portal 2 września towarzyszył młodzieży oraz 20 nauczycielom placówki w rozpoczęciu zajęć po wakacyjnej przerwie.
We wrześniu miasto wyda książkę. Niestety, nie będzie to fascynująca powieść ani porywający tomik poezji. Nie będzie to nawet zbiór złotych myśli prezydent Hanny Zdanowskiej. Solidnych rozmiarów książeczka będzie kartą do głosowania nad budżetem obywatelskim.
Warto przypomnieć miejsce w życiorysie Tuwima najważniejsze – dom przy ul. Kilińskiego 46 (dawniej ul. Widzewska 44), gdzie w dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią 13 września 1894 roku przyszedł na świat.
Od lata nic nie piszę, nie tłumaczę i nie czytam. Segreguję śmieci. Po pracy zasiadamy całą rodziną nad trzema wiadrami i wygrzebujemy z czwartego (zbiorczego) poszczególne odpady celem posegregowania ich.
Bank Zachodni WBK we współpracy z MPK-Łódź przygotował dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej Kartę MIGAWKĘ. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko korzystać z usług komunikacji miejskiej, ale też płacić za zakupy w sklepie i internecie. Wyrobienie i użytkowanie karty jest bezpłatne.