Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
We wrześniu miasto wyda książkę. Niestety, nie będzie to fascynująca powieść ani porywający tomik poezji. Nie będzie to nawet zbiór złotych myśli prezydent Hanny Zdanowskiej. Solidnych rozmiarów książeczka będzie kartą do głosowania nad budżetem obywatelskim.
Warto przypomnieć miejsce w życiorysie Tuwima najważniejsze – dom przy ul. Kilińskiego 46 (dawniej ul. Widzewska 44), gdzie w dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią 13 września 1894 roku przyszedł na świat.
Od lata nic nie piszę, nie tłumaczę i nie czytam. Segreguję śmieci. Po pracy zasiadamy całą rodziną nad trzema wiadrami i wygrzebujemy z czwartego (zbiorczego) poszczególne odpady celem posegregowania ich.
Bank Zachodni WBK we współpracy z MPK-Łódź przygotował dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej Kartę MIGAWKĘ. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko korzystać z usług komunikacji miejskiej, ale też płacić za zakupy w sklepie i internecie. Wyrobienie i użytkowanie karty jest bezpłatne.
XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier nie odbędzie się - tak jak zapowiadano - w przestrzeniach EC1 Wschód. Oddanie obiektu do użytku opóźnią przeciągające się odbiory techniczne.
26 sierpnia, z okazji XXXIII rocznicy strajku w łódzkim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, przy ulicy Kraszewskiego 7/9 (zajezdnia MPK) odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenie. Prezydent Hanna Zdanowska wystosowała list do uczestników.
Zmarła prof. dr hab. Ewa Marxen-Wolska, światowej klasy konserwator zabytków – ze szczególnym uwzględnieniem średniowiecznego malarstwa na drewnie. Msza żałobna odbyła się 26 sierpnia.
Profesor  Romuald M. Skowroński –  wybitny chemik, były rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Był rektorem w czasie strajku studenckiego w Łodzi, do którego doszło na początku 1981. 
Przebudowa Łodzi to nie tylko wielkie inwestycje, to także program odnowienia ujednolicenia małej architektury w centrum miasta. Nowe barierki (separatory) i donice z kwiatami pojawiły się na kilku skrzyżowaniach.
Grupa młodych kuratorów wpadła dwa lata temu na pomysł, by zamiast kolejnej wystawy, której nikt nie chciałby oglądać, obsadzić roślinkami zaniedbany placyk w centrum. Teza, że lepsze kwiatki niż sztuka współczesna jest być może słuszna, ale dla Muzeum Sztuki ryzykowna.