Biblioteki w plenerze | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Biblioteki w plenerze

Ubiegłoroczna edycja projektu „Biblioteki w plenerze” została bardzo dobrze przyjęta przez łodzian, więc w tym roku Biblioteka Miejska w Łodzi organizuje drugą edycję tego projektu. Pierwsze wydarzenie już 28 czerwca, a cały projekt będzie trwał do 30 sierpnia.
- W 14 lokalizacjach w parkach oraz w Manufakturze przy Szuflandii i na Placu Wolności zaplanowaliśmy 92 wydarzenia. Będą się odbywały w wakacyjne piątki i soboty. – mówi Halina Bernat, dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Łodzi. – Na plenerowe spotkania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, bo przygotowaliśmy ciekawe wydarzenia dla wszystkich grup wiekowych.

O wszystkich wydarzeniach przygotowanych przez łódzkie biblioteki na bieżąco będzie można dowiedzieć się ze strony internetowej instytucji oraz w mediach społecznościowych. Najbliższe będzie w piątek 28 czerwca na Placu Wolności: - Od godziny 14.00 do 16.00 zapraszamy dzieci do nauki przez zabawę. Będziemy uczyć się programowania i kodowania na robotach. Kolejny weekend przeznaczymy na zajęcia plastyczne. Z osobami chcącymi spędzić z nami czas spotkamy się na Placu Wolności jeszcze czterokrotnie w sierpniu – opowiada Monika Barriga, kierowniczka Biblioteki Wolność.

Ponadto na piątek 28 czerwca łódzkie biblioteki zaplanowały

- w Arturówku o godzinie 11.00 spacer z seniorami. Zbiórka przy bibliotecznej filii nr 12, ul. Zachodnia 12

- w Parku Julianowskim im. Adama Mickiewicza o godzinie 11.00 grę terenowa oraz warsztaty plastyczne w oparciu o książkę Afryka Kazika. Punkt spotkania: parkowa muszla koncertowa.

- w Parku na Młynku w godzinach 11.00 – 13.00 będą warsztaty kreatywne (zabawki z recyklingu, m.in. skarbonki), śmieszne rymowane łamigłówki i zgadywanki, teatrzyk kamishibai dla dzieci, głośne czytanie baśni i bajek, gry i zabawy. Chętni powinni stawić w pobliżu placu zabaw.

- w Parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego „Na Zdrowiu" na skwerku przy placu zabaw w godzinach 11.00 – 13.00 zaplanowano quiz, gry, zabawy ruchowe, łamigłówki i animacje oraz przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek”,

- w Parku im. Henryka Sienkiewicza przy fontannie o godzinie 10.30 będzie gra w bingo z nagrodami, o godzinie 12.00  – „Kwietna łąka”: warsztaty z drucików kreatywnych dla dzieci , a od godziny 12.30 teatrzyk dla dzieci  „Po drugiej stronie gór” i rozmowy o problemach wody na świecie.

- w Parku Helenów, przy grocie, o godzinie 11.00 będzie głośne czytanie, gry i zabawy dla wszystkich, natomiast o godzinie 13.30 w okolicach Pomnika Armii Łódź przygotowano dla dzieci rozpoznawanie owadów i roślin, a dla dorosłych prezentacja faktów historycznych o Parku Helenów.

Na sobotę 29 czerwca bibliotekarze zapraszają dzieci do Parku im. Henryka Sienkiewicza na głośne czytanie w parku oraz zabawy na trawie. Punkt spotkania: plac zabaw przy pomniku Plastusia. Zabawę zaplanowano od godziny 11.00 do 13.00.

W pierwszy piątek lipca Biblioteka Secesja zaprasza na pierwsze wakacyjne, plenerowe spotkanie do Parku im. Edwarda Abramowskiego: - Zespół Secesji przygotował zajęcia zgodne z naszym profilem dotyczącym architektury, urbanistyki i przestrzeni miejskiej. Będą więc klocki architektoniczne, gry i zabawy architektoniczne oraz questing czyli rodzaj gry terenowej zorganizowany wokół Parku Źródliska i Parku Helenów – zaprasza na wakacyjne atrakcje Paulina Płuciennik z Secesji.

Martyna Urbaniak, kierownik bibliotek Kostka i Miejscówka zaprasza na wakacyjne spotkanie także 5 lipca do Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, czyli Parku na Zdrowiu na rodzinne warsztaty pod tytułem „Robale są fajne”.

- Będziemy mieć ogromną modliszkę, z którą będzie można zrobić sobie zdjęcie, będą także ciekawe gry i warsztaty związane tematycznie z tytułem spotkania – mówi Martyna Urbaniak.

Łodzianie nie będą problemu z odszukaniem w parkach miejsca bibliotecznego wydarzenia, będzie ono bowiem dobrze oznakowane, a pracownicy bibliotek ubrani w widoczne białe koszulki z logo biblioteki.

Bogumił Makowski

Kategoria

Wiadomości