Budujemy trwałe wartości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Budujemy trwałe wartości

Fot. materiały prasowe

PKO Bank Polski jest jednym z czołowych w kraju mecenasów kultury. Od wielu lat wspiera przedsięwzięcia i projekty artystyczne, bez których trudno sobie wyobrazić kalendarz wydarzeń kulturalnych w Łodzi. – W dekadach liczyć trzeba nasze zaangażowanie w kultową już YAPĘ, współpracę z Filharmonią Łódzką czy Muzeum Kinematografii – mówi KRZYSZTOF GARBACZ, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Łodzi
Łukasz Kaczyński: – Jak pan widzi istotę mecenatu kulturalnego? Czym kieruje się PKO Bank Polski, sponsorując wybrane wydarzenia w regionie łódzkim?

Krzysztof Garbacz: – Naszym celem jest wspieranie i promocja dokonań różnych artystów i instytucji. Sponsorujemy wydarzenia, które popularyzują wartości kulturalne, pogłębiają wiedzę historyczną i utrwalają wartości. Wspierając kulturę, wpływamy na formowanie wrażliwości społecznej, tożsamości narodowej, wysublimowanego gustu odbiorcy oraz kształtowanie jego wyższych potrzeb. Na mecenat kultury patrzymy z perspektywy regionu. Naszą rolą jest szukanie, definiowanie i inicjowanie tego, co jest ważne i warte wyeksponowania. Region Łódzki banku to więcej niż jedno województwo. Myślimy też o tak ważnych dla nas adresach, jak Radom czy Częstochowa, ale stolicą regionu jest Łódź.

Które łódzkie wydarzenia wspieracie?
– Angażujemy się w inicjatywy, bez których trudno wyobrazić sobie kalendarz wydarzeń kulturalnych w regionie. Wspieramy to, co dociera do naszych klientów i co oni cenią. To efekt zaangażowania społecznego i kulturalnego banku oraz działań adresowanych do naszych partnerów i klientów. Konsekwentnie od lat wspieramy kultową już YAPĘ czyli Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej skupiający środowiska wszystkich łódzkich uczelni. Innym, od dawna wspieranym przez nas wydarzeniem obejmującym cały region jest Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. To cykl około 20 koncertów z udziałem gwiazd. Muzyka łączy się tu z możliwością zwiedzania najciekawszych zakątków regionu.
[...]
- - -
Dalszy ciąg wywiadu można przeczytać w lutowym „Kalejdoskopie" – do kupienia w Łódzkim Domu Kultury, punktach Ruchu S.A., Kolportera, Garmond-Press i salonach empik. A także w prenumeracie (w opcji darmowa dostawa do wybranego kiosku Ruchu): TUTAJ

Możecie też słuchać naszych najlepszych tekstów w aktorskich interpretacjach  TUTAJ

Kategoria

Wiadomości