Duet z Łodzi z Oscarem designu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Duet z Łodzi z Oscarem designu

Łódzkie klocki architektoniczne zostały nagrodzone architektonicznym Oscarem! Projekt otrzymał srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu (IDA) w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Duet projektantów: Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski został wybrany spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń.
Wśród nagrodzonych we wszystkich czterech kategoriach w 2021 roku są tylko trzy projekty z Polski – w tym Archizo z Łodzi.

International Design Awards to najbardziej prestiżowy konkurs designu na świecie, który co roku zwraca uwagę świata na najciekawszych projektantów, wnętrza, architektoniczne rozwiązania edukacyjne, trendy graficzne i modowe. Jury składa się z przedstawicieli najbardziej uznanych projektantów i architektów na świecie w tym: Lynn Wang, Agnes Mandeville czy Carlosa Jadraque.

Archizo to unikatowy gadżet zaprojektowany w formie klocków do samodzielnego promowania marki, przestrzeni, budynku. Precyzja wykonania i dokładność sprawia, że projekt jest realnym odzwierciedleniem danego miejsca. Jednocześnie, klocki Archizo stają się pomocą dydaktyczną.

Od niedawna pomoc dydaktyczna w postaci klocków wzbogacona jest o słuchowiska architektoniczne dla dzieci: „Halo! Tu kosmos do sztuki”. Bohaterowie słuchowiska – Nela i Felek (www.nelaifelek.pl) – odkrywają świat architektury, rozwiązują zagadki, zwracają uwagę na detal, przenosząc się w kolejną architektoniczną podróż. Projekt słuchowiska od najmłodszych lat uwrażliwia dzieci na otaczające piękno i zwraca uwagę na mądre planowanie przestrzeni. Ta wyjątkowa zabawa łączy w sobie naukę przez zabawę i sztukę, a angażujące akcesoria uzupełniają przekazywaną w słuchowiskach wiedzę.

Nagroda w International Design Awards pozwoli łodzianom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i zaistnieć w międzynarodowej świadomości.

Kategoria

Wiadomości