Dyrektor filharmonii komentuje Fundusz Wsparcia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Dyrektor filharmonii komentuje Fundusz Wsparcia

Filharmonia Łódzka, fot. Ralf Lotys (Sicherlich) / pl.wikipedia.org

W związku z dyskusją wokół rozstrzygnięć Funduszu Wsparcia Kultury pojawiają się komentarze zestawiające kwotę, którą otrzyma Filharmonia Łódzka z dużo wyższymi kwotami dla innych podmiotów. Wielu komentujących sugeruje upolitycznienie tej decyzji.
Informujemy, że wysokość wsparcia dla Filharmonii Łódzkiej jest zgodna ze złożonym wnioskiem.

Jesteśmy instytucją Samorządu Województwa Łódzkiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co jest źródłem poczucia stabilizacji. W bieżącym, pandemicznym roku, nie pomniejszono nam budżetu. To pozwoliło utrzymać poziom zatrudnienia, zadbać
o bezpieczeństwo finansowe pracowników, zaprosić do współpracy artystów niezależnych i zachować płynność finansową. W najbliższych dniach sfinalizujemy z MKiDN umowę na dofinansowanie Filharmonii Łódzkiej kwotą 450 tys. zł, którą przeznaczymy na zakup wyposażenia naszej estrady. Otrzymaliśmy zapowiedź niepomniejszonego finansowania w kolejnym roku. Uznaliśmy, że wnioskowana przez nas do FWK kwota - 66 tysięcy złotych, choć może wydawać się niska, jest racjonalna i przede wszystkim zasadna.
Niezależnie od powyższego mamy potrzeby, ale nie bylibyśmy ich w stanie zaspokoić z pomocą środków przekazanych z FWK.

Nie ustajemy w pozyskiwaniu środków z innych źródeł.


Z poważaniem,

Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Kategoria

Wiadomości
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.