EC1 Wschód nie dla komiksu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

EC1 Wschód nie dla komiksu

XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier nie odbędzie się - tak jak zapowiadano - w przestrzeniach EC1 Wschód. Oddanie obiektu do użytku opóźnią przeciągające się odbiory techniczne.
XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier nie odbędzie się - tak jak zapowiadano - w przestrzeniach EC1 Wschód. Niestety oddanie obiektu do użytku opóźnią przeciągające się odbiory techniczne i konieczność usunięcia usterek (m.in. przeciekający dach). Jako inne miejsca lokalizacji słynnego łódzkiego festiwalu, który dotąd odbywał się w Łódzkim Domu Kultury, rozważa się nowy budynek Międzynarodowych Targów Łódzkich przy al. Politechniki oraz halę Atlas Arena.

Impreza ma się rozpocząć 4 października i potrwa trzy dni. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Twórców "Contur" oraz Dom Literatury. Łódzki Dom Kultury jest partnerem festiwalu. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Tu mogą spotkać najsłynniejszych twórców komiksowych, uzupełnić zbiory na stoiskach targowych, wziąć udział w warsztatach twórczych, zwiedzić wystawy oraz uczestniczyć w festiwalowych imprezach.

W tym roku festiwal odwiedzą m.in.: Don Rosa -  amerykański grafik włoskiego pochodzenia, jeden z najsłynniejszych twórców komiksów z Kaczorem Donaldem, Guy Delisle - kanadyjski autor znany ze swoich komiksowych travelogue’ów czyli dzienników z podróży m.in.”Kroniki Birmańskie”, „Phenian”, scenarzysta komiksowy Stepehen Desberg - autor m.in. serii „Gwiazda pustyni” (rys. Enrico Marini) czy „Skorpion” (rys. Enrico Marini) oraz francuski rysownik i scenarzysta David B., znany w Polsce z komiksów „Uzbrojony ogród” i „Rycerze świętego Wita”.