FESTIWAL ŚWIATŁA Z NOWYM SPONSOREM | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

FESTIWAL ŚWIATŁA Z NOWYM SPONSOREM

Trzy najbliższe edycje łódzkiego Festiwalu Światła mogą być jeszcze bardziej efektowne dzięki współpracy z firmą Philips Lighting Poland. Tegoroczna impreza odbędzie się wczesną jesienią.
Trzy najbliższe edycje łódzkiego Festiwalu Światła mogą być jeszcze bardziej efektowne dzięki współpracy z firmą Philips Lighting Poland. 11 lipca przedstawiciele Fundacji Lux Pro Monumentis, Urzędu Miasta i nowego strategicznego sponsora podpisali umowę o współpracy. Tegoroczna impreza odbędzie się wczesną jesienią.
W drugi z październikowych weekendów podświetlonych zostanie kilkadziesiąt kamienic przy Piotrkowskiej, placu Wolności, Nowomiejskiej, na Starym Rynku i przy Zgierskiej. Będą też projekcje na ścianach (mapping 3D) i artystyczne akcje, w których tworzywem będzie światło.
Budżet imprezy to kilkaset tysięcy złotych. Procentowy wkład sygnatariuszy umowy nie jest jeszcze ustalony - zależy m.in. od pozyskania kolejnych sponsorów.
Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festiwal" odbywa się w Łodzi od 2011 roku. Wzorowany jest na festiwalu w Lyonie, partnerskim mieście Łodzi. Kolejne edycje gromadzą coraz większą publiczność.