KIJ W MROWISKU - NIE MOGĘ JUŻ Z TYMI GEJAMI | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

KIJ W MROWISKU - NIE MOGĘ JUŻ Z TYMI GEJAMI

Nie mogę już  z tymi gejami. A jeszcze bardziej nie mogę z obrońcami gejów, dla których każdy, łącznie z postaciami historycznymi, jest albo gejem, albo homofobem. Gdyby ci obrońcy tylko bronili biednej mniejszości, to pół biedy. Ale oni atakują..
W teatrze - jak słusznie zauważyła ostatnio Joanna Szczepkowska - gej na geju, w mediach ciągłe wałkowanie (sic!) zwiazków partnerskich, w nauce - szaleństwo alternatywnych odczytań kanonu literatury. Najpierw na drugą stronę tęczy chciano przeciągnąć Konopnicką, teraz dr Elżbieta Janicka znalazła wątki homoseksualne w "Kamieniach na szaniec". I co się dzieje? Media ochoczo rozdmuchują kolejne afery. Jeżeli ktoś protestuje - zostaje oszołomem, jeżeli nic nie mówi - będzie molestowany przez postępowych dziennikarzy.

Redaktor Marcin Markowski wpadł na genialny w jego mniemaniu pomysł, by odwiedzić XXIX LO (nosi imię Jana Bytnara "Rudego") i zapytać uczniów, co sądzą o hipotezie homoseksualizmu patrona ich szkoły. Słusznie przegoniony przez dyrekcję i polonistki, od tygodnia żali się wszem i wobec na ograniczenie i zaściankowość naszych pedagogów. No rzeczywiście - w szkole nie ma nic innego do roboty, jak dyskutować nad erotycznymi fantazjami sfrustrowanych akademiczek i wchodzić w pseudointelektualne prowokacje "Gazety Wyborczej".

Mało tego - od razu powstał komitet protestacyjny, który wystosował list otwarty przeciwko postawie złych pedagogów. Stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedziom i stojącemu za nimi sposobowi rozumowania, zaprezentowanemu przez dyrektorkę i nauczycielki XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara „Rudego”... Kto go podpisał? Oczywiście niezawodna Hanna Gil-Piątek, publicysta Jarosław Ogrodowski, tuzin tęczowych organizacji i - co mnie szczególnie wkurza - Bogna Stawicka, Pełnomocnik Prezydenta Łodzi ds Równego Traktowania. Ta ostania podpisała się pod listem także jako reprezentantka Europy+ w województwie łódzkim. PANI PEŁNOMOCNIK DS RÓWNEGO TRAKTOWANIA wykorzystuje okazję, by łączyć funkcję publiczną z reklamą powstającego ugrupowania politycznego. To jakby Hanna Zdanowska podpisywała się pod uchwałami jako prezydent Łodzi z Platformy Obywatelskiej.

Otóż zademonstrowana przez dyrektorkę XXIX LO Jolantę Woźniakowską postawa wcale nie jest niegodna nauczyciela i wychowawcy - jak chcieliby autorzy listu. Wręcz przeciwnie - zademonstrowana postawa jest rozsądna i uczy uczniów krytycznego myślenia, krytycznego wobec chorych pomysłów zawodowych propagatorów homoseksualizmu. XXIX LO - szkoła z klasą.

Piotr Grobliński

PS. Kiedy już okaże się, że wszyscy pisarze, malarze i reżyserzy byli, są lub będą gejami, nagle zabraknie argumentu o prześladowaniu mniejszości, która stanie się kulturowo dominującą większością. I co wtedy zrobią aktywiści równościowi? Może więc warto zachować kilka tekstów z tradycyjnym porządkiem damsko-męskim, choćby po to, by było kogo oskarżać o patriarchalną dominację.

Kategoria

Wiadomości