Kleszczów inwestuje w książki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Kleszczów inwestuje w książki

Blisko dwa tysiące nowych książek zapełni w ciągu dwóch lat półki Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie. Jednocześnie podobna liczba lektur zniknie z placówki, ale nie trafią one na makulaturę, lecz do czytelników.
W kleszczowskiej bibliotece do końca marca 2023 roku będzie trwał kiermasz, na którym mieszkańcy mogą kupić wycofywane książki. Cena – 2 złote za sztukę. Sprzedawane są książki „zaczytane”, czyli zniszczone, ale także nieaktualne lektury szkolne, poradniki czy pozycje od dawna niewypożyczane.

– W tym roku do sprzedaży wyselekcjonowaliśmy około dziewięćset pozycji, rok wcześniej około tysiąca – mówi Ilona Rogaczewska z biblioteki. – W miejsce sprzedanych książek na bieżąco kupujemy nowe lektury, w takiej samej liczbie jaka została sprzedana. Zatem w tym roku będzie to około dziewięćset publikacji.

Na zakup nowych książek Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie przeznaczy w 2023 roku około 20 tysięcy zł. Tytuły wybierane są według dwóch kluczy: nowości oraz zapotrzebowanie zgłaszane przez czytelników. Z kleszczowskiego księgozbioru aktywnie korzysta ich około dziewięciuset.

Bogumił Makowski

Kategoria

Wiadomości