Kultura słowa i Kalejdoskop Na-Głos | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Kultura słowa i Kalejdoskop Na-Głos

Fot. Michał Siarek dla Kalejdoskopu

Do grona aktorek i aktorów czytających wybrane najlepsze teksty z 45-letniej historii "Kalejdoskopu" dołącza Magdalena Wieczorek, laureatka naszej nagrody dla młodego aktora za kulturę słowa na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych i (decyzją jury) Grand Prix (wraz z całą obsadą "Przebudzenia wiosny" w reż. Kuby Kowalskiego).
Na naszej platformie "Kalejdoskop NaGłos" posłuchać będzie można jak Magdalena Wieczorek czyta felieton "Dochodzenie do siebie" Piotra Groblińskiego z cyklu "Kijem w mrowisko" oraz literacką miniaturę "Pierzyna" Anny Ciarkowskiej (z numer 12 / 2018). Nagrania będą miały premierę w środę 6 lutego o godz. 12.

Polecamy także rozmowę z Magdaleną Wieczorek "Film mnie lubi" z numer 6/2018 TUTAJ.

Pod szyldem "Kalejdoskop NaGłos" prezentujemy, z myślą o rozpoczętym roku jubileuszowym 45-lecia "Kalejdoskopu", aktorskie interpretacje najlepszych tekstów naszych najlepszych autorów. Niedawno zrealizowaliśmy i opublikowaliśmy nagrania, w których Grażyna Błęcka-Kolska czyta teksty Anny Ciarkowskiej, nieco wcześniej Zbigniewa Zamachowskiego czytającego Andrzeja Poniedzielskiego i Michała B. Jagiełłę, Mirosława Henke (z Teatru Powszechnego w Łodzi) czytającego Macieja Cholewińskiego i Macieja Roberta, Kamila Maćkowiaka (Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka) interpretującego felieton Piotra Groblińskiego i wiersz Anny Mochalskiej, Pawła Erdmana (Teatr Muzyczny) czytającego Łukasza Maciejewskiego i Michała B. Jagiełłę, Bronisława Wrocławskiego z Teatru im. Jaracza (felieton Macieja Roberta i wiersz Kacpra Płusy), Monikę Buchowiec z Teatru Nowego im. K. Dejmka (Maria Kornatowska i Zdzisław Jaskuła) oraz Andrzeja Poniedzielskiego, który czytał felietono-piosenki Andrzeja Poniedzielskiego.

Wszystkie nagrania można odsłuchać bezpłatnie TUTAJ.
Więcej informacji o "Kalejdoskop NaGłos" TUTAJ.

Za realizację dźwiękową nagrań odpowiada grupa Soundsitive Studio, specjalizującą się w realizacji słuchowisk (także w wersji live). Nagrania realizowane są one w studiu Wydziału Filologicznego UŁ, dzięki współpracy redakcji z Katedrą Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Kategoria

Wiadomości