Kultura wraca na Piotrkowską | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Kultura wraca na Piotrkowską

Fot. Waldemar Konrad

W letnie weekendy na Pietrynie kameralne koncerty, występy stand-uperów, baśniowych teatrzyków i pokazy sztuki ulicznej.
Stand-up Piotrkowska
Letnia scena stand-up przenosi się z pasażu Rubinsteina do egzotycznego podwórka z beach barem przy Piotrkowskiej 144. W Las Palmas w czwartkowe wieczory zobaczyć będzie można plejadę polskich komików, siedząc na leżakach pod prawdziwymi palmami! Początek każdego wydarzenia o godz. 20.30. Wejście do Las Palmas od ul. Roosevelta. Wstęp na Stand-up Piotrkowska jest bezpłatny.
Pierwszy występ 1 lipca z udziałem trzech specjalnych gości: Tomka Kołeckiego, z suportem Pauliny Potockiej, a gospodarzem wydarzenia będzie Grzegorz Dolniak! Za każdym razem przed gościem głównym organizowany będzie tzw. open mic, czyli rozgrzewka z udziałem debiutujących komików.

Harmonogram:
1.07 - Tomek Kołecki, support: Paulina Potocka, prowadzenie: Grzegorz Dolniak
8.07. - Rafał Banaś
15.07. - Adam Sobaniec
22.07. - Wojtek Pięta
29.07. - Filip Puzyr
5.08. - Mieszko Minkiewicz
12.08. - Paweł Chałupka
19.08. - Ewa Stasiewicz
26.08. - Ewa Błachnio

Piotrkowska Kameralnie
Do Pasażu Rubinsteina powróci tego lata cykl koncertów w środowe wieczory. W programie znajdą siępropozycje dla fanów muzyki klasycznej, autorskiej, jazzowej i gatunków smooth/dancing. Początek 7 lipca - spotkane z gypsy jazzem i klimatami Django Reinhardta i Stephana Grappelliego. O g. 20 publiczność zasiadającą w ogródkach w Pasażu Rubinsteina powita Hot D’Jazz Trio. W kolejnych koncertach wystąpią: Tara Gayan, Piotr Krzemiński z zespołem, Aleksandra Borkiewicz & Apertus Quarter, Agnieszka Greinert, Kwintensencja Brass Quintet, ArtVark Saxophone Quartet, Iza Połońska z zespołem.

Harmonogram:
7 lipca - Hot d'Jazz Trio
14 lipca - Tara Gayan
21 lipca - Krzemiński International Quartet
28 lipca – Aleksandra Borkiewicz & Apertus Quartet
4 sierpnia - Greinert Trio - Babskie historyjki
11 sierpnia - Kwintesencja Brass Quintet
18 sierpnia – ArtVark Saxophone Quartet
25 sierpnia - Iza Połońska z zespołem

Koncerty uliczne
Znana formuła koncertów ulicznych przy Woonerfie, podtrzymywana przez Songwriter Łódź Festiwal, w tym roku rozszerzona zostanie o różnorodny repertuar i występy muzyczne w innych miejscach Piotrkowskiej – występować będą lokalni artyści, grający różnorodny repertuar: od klasyki, przez światowe i polskie szlagiery muzyki rozrywkowej, przeboje jazzowe, aż po programy autorskie.

Sztuka uliczna
Od piątku do niedzieli na Piotrkowskiej spotkamy akrobatów, mimów i magów. Wśród atrakcji znajdują się warsztaty cyrkowe, pokazy szczudlarzy i klownów. A trakcją dla dzieci będą zabawy z linami i piłkami oraz ekipa Szalonego Kapelusznika, czyli grupa postaci inspirowanych powieścią „Alicja w Krainie Czarów”, której członkowie przeprowadzą pokazy magii, żonglerki oraz zabawy w klimacie powieści, m.in. rzut kartami do celu, gra w krykieta. Dla przechodniów ciekawostką będzie „bubble show” i Mirror Couple, czyli pokazy gigantycznych baniek mydlanych połączonych z animacjami w wykonaniu ludzi luster. Wypatrywać ich należy w  piątek i sobotę w godz. 17-20 oraz w niedzielę w godz. 13-16.

Baśniowo
Letni cykl plenerowych teatrzyków z warsztatami dla dzieci przeniesie się w tym roku na dziedziniec Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104. W programie Baśniowego Pasażu Róży znajdują się przedstawienia uznanych teatrów dziecięcych, których bohaterowie przekazują ważne życiowe nauki. Początek o godz. 12 co niedzielę przez całe  wakacje.

Harmonogram spektakli:
27.06 – Calineczka
4.07 – Przygody zazdrosnego Liliputa
11.07 – O rybaku i złotej rybce
18.07 - Morskie Opowieści
25.07 - Muzyczne Zoo
1.08 – Jak Dyzio stał się dobrym dzieckiem
8.08 – Urodziny Baby Jagi
15.08 – Dobre uczynki chowamy do skrzynki
22.08 - Księżniczka Rosa i Klimek
29.08 - W Miejskiej Dżungli

Kategoria

Wiadomości