Light.Move.Festival. inaczej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Light.Move.Festival. inaczej

Jubileuszowa 10. edycja Light.Move.Festival. miała być ukoronowaniem corocznych spotkań na ulicach Łodzi, wypełnionych sztuką światła. Wybuch pandemii postawił plany organizatora, Fundacji Lux Pro Monumentis, pod znakiem zapytania. Festiwal będzie inny.
Każdego roku festiwal gromadzi tłumy uczestników zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale też różnorodnością działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Również tej jesieni mieszkańcy nie pozostaną bez żywego kontaktu ze sztuką światła. – Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie potrafię sobie wyobrazić, by mogło go zabraknąć w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników, abyśmy wszyscy, jak co roku, mogli podziwiać kolorowe widowisko – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Okoliczności 2020 roku sprawiły, że temat jubileuszowej edycji „Przyszłość” stał się wyjątkowo wymowny. Epidemia skłoniła fundację do stworzenia nowoczesnego, hybrydowego wydarzenia, łączącego działania analogowe w przestrzeni miejskiej oraz cyfrowe w przestrzeni wirtualnej. - Nie pozostawimy miłośników festiwalu i Łodzi bez światła w mieście. Na ten rok planujemy między innymi: projekt „Światło Przyszłości” realizowany na wysokościach, akcję „Światło Nadziei” zapraszającą mieszkańców do osobistego zaangażowania się w festiwal oraz projekty online. Wirtualne spacery, wirtualne sceny, wirtualne widowiska połączą nas magią koloru i dźwięku. Mam nadzieję, że dostosowana do wymogów pandemii edycja festiwalu zaskoczy swoją innowacyjną formułą – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

Organizator największego festiwalu w Łodzi i jednego z największych festiwali światła w Europie ogłosił ramy programowe najbliższej edycji Light.Move.Festival. Program festiwalu dostosowany jest do obecnych możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych. „Światło Przyszłości” to świetlny spektakl w przestworzach, realizowany na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi. 10 świetlnych miejsc na dziesiątą edycję LMF. Setki lamp zatańczą przed publicznością i stworzą niezwykłą, świetlną panoramę ponad miastem, widoczną ze wszystkich stron Łodzi. Projekt będzie symbolem Łodzi otwartej na wyzwania i pokonującej trudności, które stawia przed nami przyszłość – dodaje Beata Konieczniak.

Projekt zaaranżowany zostanie w taki sposób, aby nie gromadzić ludzi w jednym miejscu i zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu. Oprócz „Światła Przyszłości” będziemy mogli podziwiać atrakcje festiwalowe zrealizowane w formie online dostępne dla każdego. Zgodnie z tradycją, festiwal odbędzie się w ostatni weekend września.

lmf.com.pl

Kategoria

Wiadomości