List w obronie dyrektor Centrum Dialogu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

List w obronie dyrektor Centrum Dialogu

Fot. Zorro2212 / Wikipedia Common

Pracownicy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi wystąpili w obronie dyrektor Joanny Podolskiej. W liście, który napisali do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, apelują o pozostawienie na stanowisku obecnej dyrektor. List jest efektem pojawiających się od kilku dni w mediach nieoficjalnych informacji, że Podolską ma zastąpić wskazany przez komisję konkursową Jacek Grudzień.
Z doniesień łódzkich mediów wynika, że komisja konkursowa rekomendowała Jacka Grudnia, dziennikarza, publicystę, w latach 2012-2016 szefa TVP Łódź, felietonistę „Dziennika Łódzkiego”, także dziekana kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Powołaną do przeprowadzenia konkurs komisję tworzyły tylko osoby związane z urzędem miasta: (były już) wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, Karolina Kępka, radna klubu Koalicja Obywatelska, w trwającej kadencji m.in. przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej, oraz jedna z osób zatrudnionych w Wydziale Kultury UMŁ. W skład weszła też dyrektor wydziału, Dagmara Śmigielska, która jednak na spotkanie komisji miała nie przyjść. Taki skład komisji, bez uwzględnienia m.in. strony społecznej, przedstawicieli łódzkiej kultury, jest szeroko w środowisku komentowany. Komisja miała rekomendować na nowego dyrektora Jacka Grudnia, a tę decyzję ma teraz podpisać prezydent Łodzi.

Zaniepokojeni pracownicy Centrum Dialogu w liście do Hanny Zdanowskiej piszą m.in. „Wierzymy, że Joanna Podolska na stanowisku dyrektora jest w stanie zapewnić właściwe działanie Centrum Dialogu, a także jego rozwój w kolejnych latach”. Przypominają też o dorobku Podolskiej i pozycji, jaką nadała Centrum Dialogu. Niektórzy z nich, o czym poinformowali dziś (poniedziałek), będą związani z CD już tylko do końca roku.

Poniżej pełna treść listu upublicznionego przez pracowników w mediach społecznościowych:
- - 

Szanowna Pani Prezydent,

Joanna Podolska zarządza Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od 2011 roku. Przez blisko 9 lat zrealizowała wiele projektów o znaczeniu lokalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, jej praca jest doceniana na całym świecie.

Jej zaangażowanie i wiara w to, co robi, są niezwykłe i inspirujące. Joanna ma cel, który realizuje. Kocha Łódź i Centrum Dialogu, które tworzy od samego początku. Joanna Podolska zbudowała także zespół ludzi, którzy pracują w Centrum Dialogu. Pracują z ogromnym zaangażowaniem i poczuciem pewnej misji. Każdy z nas lubi swoją pracę, swoich współpracowników i swoją szefową.

Wierzymy, że poprzez szeroko rozumianą edukację i kulturę możemy zmienić świat na chociaż odrobinę lepszy, bez stereotypów, uprzedzeń, za to z szacunkiem do innych. Dla nas Joanna jest nie tylko dyrektorką, jest przyjaciółką, osobą pełną empatii i zrozumienia.

W świetle ostatnich doniesień medialnych chcielibyśmy, jako pracownicy Centrum Dialogu, wyrazić nasze zaniepokojenie i zaapelować do Prezydent Hanny Zdanowskiej o podjęcie właściwej decyzji, która pozwoli na to, żeby nasza instytucja dalej realizowała rozpoczęte projekty i kontynuowała swoją misję. Wierzymy, że Joanna Podolska na stanowisku dyrektora jest w stanie zapewnić właściwe działanie Centrum Dialogu, a także jego rozwój w kolejnych latach.

Eliza Gaust
Michał Gruda
Weronika Jóźwiak
Jacek Klauze
Robert Lisiecki
Grażyna Marciniak
Patrycja Olszewska
Małgorzata Piotrowska
Beata Ruszkowska
Adam Sikorski
Emilia Szreiter
Joanna Ufnalska
Justyna Tomaszewska
Mariusz Wasilewski

Kategoria

Wiadomości