Łodzianie w finale | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Łodzianie w finale

Znani są już finaliści dwóch konkursów organizowanych w Akademii Sztuk Pięknych w ramach październikowego I Łódź Young Fashion. W przypadku ogólnopolskiej "Złotej Nitki" to 15 osób, w tym czworo absolwentów łódzkiej ASP, w przypadku Łódź Young Fashion Award - 17 projektantów, w tym jedna absolwentka naszej ASP.
Przypomnijmy, że "Złota Nitka" i Łódź Young Fashion Award to dwa elementy nowej modowej imprezy organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych i Łódzkie Centrum Wydarzeń, która zastąpi Fashion Week. Kolejne dwa to Bra Day z pokazami, w których jako modelki wystąpią amazonki, oraz Gala Dyplomowa ASP.
- Jesteśmy zachwyceni poziomem kolekcji. Mam nadzieję, że to dobry wstęp do kolejnej edycji w przyszłym roku - mówi prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP. - Tematy konkursów: w "Złotej Nitce" to awangarda, w konkursie międzynarodowym - emocje, zostały fantastycznie oddane w kolekcjach. Jury było bardzo liczne, by wybór był maksymalnie sprawiedliwy.
Do konkursu międzynarodowego najliczniej zgłosili się Polacy. Sporo było zgłoszeń z krajów sąsiadujących z Polską, ale też z Holandii, obu Ameryk czy Azji.
W sumie - 143 projektantów, do ogólnopolskiego - 69. Jury nie wiedziało, kogo wybiera - nie znało nazwisk, ani nawet miejsc pochodzenia poszczególnych kandydatów, kierowali się wyłącznie zdjęciami kolekcji. Wśród finalistów Łódź Young Fashion Award jest siedmioro Polaków, w tym łodzianka Aleksandra Seweryniak. Łodzianie w "Złotej Nitce" to: Adrian Krupa, Maksymilian Gorockiewicz, Paulina Świątkowska i Paula Klaban.
Finaliści mają o co walczyć - w Łódź Young Fashion Award jest do wygrania 30 tysięcy euro, w "Złotej Nitce" - 30 tysięcy złotych. Oba przeznaczone są dla młodych projektantów.
W jury konkursów są projektanci mody: Junko Koshino, Rucht D'Oleo, Łukasz Jemioł, duet Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski, Tomasz Ossoliński, Dawid Tomaszewski, Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC, ale też m.in. polska topmodelka Monika Jagaciak, dziennikarze modowi, przedstawiciele biznesu, prawa. 
Pierwsza edycja modowego festiwalu będzie trwała cztery dni – od 18 do 21 października 2017 roku. Główną atrakcją będą oczywiście pokazy kolekcji, ale zaplanowano też panele edukacyjne, warsztaty, sympozja, wykłady. Wszystkie pokazy galowe będą się odbywały w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych. Własny pokaz zorganizuje też Politechnika Łódzka. Kto nie zmieści się w sali CPM, będzie mógł oglądać pokazy w namiocie, w którym zaplanowano transmisje. 
Miasto przekaże na październikową imprezę milion złotych (podobnie jak to było w przypadku Fashion Week). 
http://lodzyoungfashion.com/


ATN

Kategoria

Wiadomości