Lokomotywą po wiedzę | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Lokomotywą po wiedzę

14 czerwca w Łódzkim Domu Kultury podsumowano projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział 640 osób z 32 instytucji kultury regionu łódzkiego.
Podczas blisko 3 miesięcy dzieci uczestniczyły w 160 warsztatach zorganizowanych w: Łódzkim Domu Kultury, Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w regionalnych ośrodkach kultury.

Rozstrzygnięto 4 konkursy, w których przyznano 44 nagrody oraz wyróżnienia.W konkursie na ekologiczny spektakl I miejsce zajął Gminny Ośrodek Kultury w Piątku, II miejsce Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie, III miejsce Warckie Centrum Kultury w Warcie. Ponadto wyróżnienia otrzymało 8 instytucji. W konkursie na najlepszy ekologiczny kostium teatralny przyznano: I miejsce – Miejski Dom Kultury w Przedborzu, II miejsce – Gminny Dom Kultury w Żelechlinku, III miejsce – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej. Wytypowano też wyróżnienia dla 8 ośrodków.

W konkursie ekologicznej scenografii nagrodzono następujące ośrodki: I miejsce – Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni, II miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, III miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach. Jury dodatkowo wyróżniło 8 scenografii. W konkursie na relację z projektu nagrodzeni zostali: I miejsce – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie, II miejsce – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku, III miejsce – Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie. W tym konkursie wręczono 8 wyróżnień.

Podczas finału Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury ogłosił, iż projekt będzie kontynuowany: – Z radością mogę powiedzieć, że kolejna edycja projektu „Lokomotywą po wiedzę” otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Planowane jest rozszerzenie projektu na 42 instytucje.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Kategoria

Wiadomości