Mediatekę stworzy Biblioteka Miejska | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Mediatekę stworzy Biblioteka Miejska

Nie Dom Literatury, jak zapowiadano, ale Biblioteka Miejska stworzy i poprowadzi mającą powstać mediatekę. Otwarcie jest planowane na rok 2020.
MeMo, czyli łódzka mediateka, będzie najnowocześniejszą biblioteką publiczną w Łodzi oraz centrum kulturalnym. Jej zasoby będą zapisane na różnorodnych nośnikach, tak aby korzystać z nich zarówno na terenie mediateki, jak i online. MeMo będzie istniała, aby udostępniać wiedzę, ale celem jej działalności będzie również zachęcanie użytkowników mediateki do dzielenia się nią, a tym samym do budowania społeczności lokalnej, która będzie zintegrowana wokół wartości społeczeństwa obywatelskiego. Otwarcie mediateki jest planowane na rok 2020. Projekt przygotuje i będzie koordynować Biblioteka Miejska w Łodzi, która właśnie przejęła go od Domu Literatury.

Zbiory będą udostępniane w formie książek drukowanych, e-booków, audiobooków i podcastów. Powstanie m.in. portal internetowy MEMO, który będzie umożliwiał dostęp do zbiorów elektronicznych online. W mediatece dostępne będą także gadżety technologiczne, umożliwiające obcowanie z zasobami wirtualnymi i sztuką za pomocą urządzeń mobilnych, ekranów dotykowych bądź Internetu. Nowa instytucja kultury gromadzić będzie najnowsze zbiory literackie i popularnonaukowe.

Oprócz wirtualnej biblioteki, zbiorów druków i nagrań MeMo stanie się nowoczesnym centrum życia kulturalnego. W jej obrębie będą organizowane spotkania z twórcami, literatami, podróżnikami, wystawy, warsztaty z pisania scenariuszy oraz różnorodne zajęcia dla dorosłych i dzieci.
W mediatece znajdą się wielofunkcyjne sale, w tym jedna dwukondygnacyjna z antresolą i połączeniem z ogrodem, druga ze zbiorami oraz studio do nagrań lektorskich. Powstaną też trzy pracownie przeznaczone na warsztaty i szkolenia. Przeszklony dziedziniec to przestrzeń, którą będzie można wykorzystać jako miejsce wystaw, znajdzie się tutaj także kawiarnia.

Kategoria

Wiadomości