Moda na Łódź - miejsce dla projektantów w OFF Piotrkowskiej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Moda na Łódź - miejsce dla projektantów w OFF Piotrkowskiej

fot. materiały prasowe

Piotrkowska – najpiękniejsza ulica Łodzi i najdłuższy pasaż handlowy Europy - pełna butików, concept storów, pracowni projektantów mody. Piotrkowska, przy której można podziwiać witryny eksponujące projekty najmodniejszych projektantów i mieć możliwość odwiedzania sklepów branży fashion – to cel projektu „Moda na Łódź”, zainaugurowanego w OFF Piotrkowska Center.
Szczegóły długofalowego projektu „Moda na Łódź”, którego założeniem jest promocja Strefy Polskich Projektantów, zostały zaprezentowane 21 września 2021 roku w Pop Up w OFF Piotrkowska Center. 

OFF Piotrkowska Center wzbogaciło się o powierzchnie dedykowane branży fashion. To właśnie tu można zapoznać się z projektami tak znanych twórców jak: Jarosław Ewert, Marta Kuszyńska, Katarzyna Dacyszyn, Monika Ptaszek, Patrycja Plesiak. A wkrótce pojawią się kolejni. Otwarciu strefy Pop Up towarzyszyło wiele wydarzeń związanych z branżą fashion, tj. pokazy mody, targi slOFFFashion, sesja finalistów The Look Of The Year.

Wszyscy wymienieni projektanci podkreślają, że pomysł „zagłębia” modowego w industrialnych wnętrzach dawnej fabryki jest znakomitym rozwiązaniem, które daje im szanse na rozwój. Fakt, że sąsiadują ze sobą pozwala im na wzajemne wsparcie i wyzwala kolejne kreatywne przedsięwzięcia.

- Pop Up store to szansa na rozwój naszych przedsięwzięć w większy biznes – uważa Patrycja Plesiak, dla której to już drugie miejsce  w Off Piotrkowska Center.

- OFF Piotrkowska Center to unikatowe miejsce w skali kraju - mówi projektantka mody Marta Kuszyńska, która poza OFF Piotrkowska Center ma trzy własne butiki w dużych centrach handlowych.

Z kolei Katarzyna Dacyszyn, założycielka marki Bunny Blanc, podkreśla, jak ważna jest obecność grupy twórców w jednym miejscu: – To fantastyczne, że możemy na bieżąco dzielić się doświadczeniami, zarówno w gronie nas – projektantów, jak i z odwiedzającymi nas łodzianami i turystami. To wyzwala niesamowitą energię. Jestem dumna, że mogę uczestniczyć w projekcie „Moda na Łódź” – mówi.

Projekt „Moda na Łódź” zakłada, że na najdłuższą handlową ulicę w Europie, czyli Piotrkowską, wróci wielka moda. Sklepy oferujące nowoczesne ubiory, znakomicie skrojone i uszyte z najlepszych jakościowo tkanin, będą zapraszać spacerujących ciekawie zaaranżowanymi witrynami. Ich oferta będzie wzbogacona o showroomy i pop-upstore topowych projektantów, które znajdą miejsce w prześwitach bramowych. Plany dotyczące branży fashion łączą się z budową Fern, który powstanie przy samej ulicy Piotrkowskiej.

- Jesteśmy pewni, że Fern doda Łodzi nowej energii. Jesteśmy dumni, że tworzymy w Off Piotrkowska Center kolebkę utalentowanych polskich projektantów mody i kreatywnego biznesu – powiedziała Monika Hryniewicz, szef Działu Najmu i Marketingu Off Piotrkowska.

Najemcy otrzymają tam ponad 3,6 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze oraz poziomach +1 i -1. Powstanie też galeria z salonami i nowoczesny parking od ul. Sienkiewicza. Odwiedzający OFF Piotrkowska Center znajdą tam też zabudowania stylizowane na kontenery morskie, w których znajdą się butiki i pracownie projektantów.

***
OFF Piotrkowska Center powstało w dawnej fabryce bawełny Franciszka Ramischa, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Do niedawna miejsce to kojarzyło się z łódzkim China Town pełnym tandetnych plastikowych budek i kiosków z kuchnią orientalną. Opuszczoną fabrykę ożywiła firma OPG Property Professionals. Dziś można śmiało powiedzieć, że OFF zmienił nie tylko Piotrkowską, ale i całą Łódź. W 2014 roku Magazyn National Geographic uznał OFF Piotrkowska Center za jeden z cudów Polski.

materiał prasowy
OFF Piotrkowska

Kategoria

Wiadomości

Adres

OFF Piotrkowska
Łódź, ul. Piotrkowska 138/140