Monopolis z nagrodą za architekturę | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

Monopolis z nagrodą za architekturę

fot. Fb Monopolis

Monopolis zdobyło nagrodę Prime Property 2020 w kategorii „architektura”. Łódzkie centrum nominowano obok takich projektów jak: Elektrownia Powiśle w Warszawie, Biura przy Warzelni - Browary Warszawskie, Chmielna 89 w Warszawie oraz Wave w Gdańsku. Natomiast we wtorek 15 września wieczorem w Paryżu dowiemy się czy inwestycja otrzyma MIPIM Awards 2020, nagrodę uważaną za odpowiednik architektonicznych Oscarów.
Prime Property Prize to jedna z najbardziej prestiżowych polskich nagród na rynku nieruchomości. O tym, kto wygra, decyduje publiczność.

Monopolis, centrum kulturalno-biurowe, zdobyło też nominację do MIPIM Awards 2020, prestiżowej światowej nagrody branży nieruchomości. Monopolis otrzymało nominację w kategorii projekty wielofunkcyjne.

MIPIM Awards to najbardziej uznany ogólnoświatowy konkurs skupiający wszystkich uczestników rynku nieruchomości - od deweloperów, przez architektów, agencje doradcze, po banki i fundusze inwestycyjne. Od 1991 roku w festiwalowym pałacu na Lazurowym Wybrzeżu, tym samym, w którym filmowe Złote Palmy odebrali m.in. Quentin Tarantino, David Lynch czy Andrzej Wajda, przyznawane są nagrody dla najlepszych projektów przyszłości, biurowców, centrów handlowych czy kompleksów wielofunkcyjnych. W konkursowym jury zasiadają delegaci z całego świata, w tym roku m.in. z Francji, Dubaju, Singapuru, Włoch, czy Wielkiej Brytanii.

- Dla mnie, łodzianina, to wielka i wspaniała wiadomość. Nasze miasto dzięki m.in. takim projektom jak Monopolis, staje się rozpoznawalne na świecie. Pofabryczna czerwona cegła to unikatowa wartość i klimat Łodzi. Tym bardziej cieszę się, że nasza inwestycja zyskała uznanie w oczach międzynarodowego jury. Monopolis to jedna z najbardziej technologicznie zaawansowanych rewitalizacji na świecie. A Łódź to piękne miasto, które zasługuje na dobre inwestycje. - mówił Krzysztof Witkowski, prezes Virako, ogłaszając nominację do .MIPIM Awards. Werdykt powinniśmy poznać około godziny 20.45...

red.
Monopolis

Kategoria

Wiadomości

Adres

Łódź, ul. Wydawnicza 4
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.