Nominacja dla "Kalejdoskopu"! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Nominacja dla "Kalejdoskopu"!

Ubiegłoroczne obchody 45-lecia "Kalejdoskopu" zostały nominowane do Plastra Kultury! Jeśli uważacie, że warto - głosujcie!  W ramach obchodów odbywały się debaty ludzi kultury, wydaliśmy zbiór "kalejdoskopowych" felietonów: dawnych i bieżących, w ASP zorganizowaliśmy wystawę stosowanych przez te wszystkie lata rozwiązań graficznych, a Jakub Hakobo Stępień zaprojektował nowy layout czasopisma.
Projekt “Plastrów Kultury” powstał w 2011 roku, jednak zmaterializował się dopiero w 2013 roku. Organizatorzy postanowili corocznie przyznawać nagrody i wyróżnienia łódzkim artystom i animatorom kultury. Promować najważniejsze wydarzenia, również te, o których nie wspomina się w codziennych gazetach o nakładach ogólnopolskich. Wstępnej selekcji dokonali dziennikarze i fotoreporterzy Plastra, a także osoby współpracujące z serwisem.

Jak pisze Marcin Bałczewski: "Dyskusja nad nominacjami była jak zwykle burzliwa. Ostatecznie uznaliśmy, że w tym roku Plastry przyznamy w następujących kategoriach: wydarzenie filmowe roku, wydarzenie teatralne roku, spektakl teatralny roku (premierowy), wydarzenie literackie roku, wystawa roku, wydarzenie muzyczne roku, zespół muzyczny / wykonawca roku, mainstream roku, kultowe miejsce, nowe miejsce oraz książkę roku. Dodatkowo postanowiliśmy ponownie połączyć dwie kategorie – niszę i inicjatywę roku".

Tradycyjnie zostaną również przyznane nagrody specjalne – Złoty Plaster dla animatora kultury / wydarzenia, Czarny Plaster dla “tych, którzy niszczą łódzką kulturę” oraz Biało-czarny Plaster dla wydarzenia o skali ogólnopolskiej. Wszystkie laury, poza nagrodami specjalnymi, przyznają czytelnicy. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Gala przyznania nagród odbędzie się 25 lutego o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi. Wstęp wolny.

Ze względu na otrzymanie w poprzednim roku Mega Plastrów – w zabawie nie biorą udziału wydarzenia już wielokrotnie nagradzane i doceniane – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz Light. Move. Festival.

Sposoby głosowania:

Wyślij mail na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii.

Głosować można do 23 lutego, do godz. 23:59.

Lista nominowanych i regulamin na
https://plasterlodzki.pl/miasto/zapowiedzi/plastry-kultury-2019-nominacje/

Kategoria

Wiadomości
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.