Pieniądze na kulturę w Łódzkiem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Pieniądze na kulturę w Łódzkiem

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs ofert z obszaru kultury i ochrony dziedzictwa narodowego dla organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców naszego województwa. Łączna pula środków, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie zadań, wyniesie 600 000 złotych. Nabór ofert potrwa do 31 I, a o wsparcie mogą się ubiegać przedsięwzięcia rozpoczynające się od 1 V br.
W ramach konkursu można wnioskować o dotację w wysokości do 70 000 zł. Pozyskaną kwotę będzie można przeznaczyć na:
- organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego,
- prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury,
- popularyzację wiedzy na temat życia i działalności św. Jana Pawła II z okazji Roku Papieskiego 2020,
- zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat okoliczności, przebiegu i znaczenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku w jej setną rocznicę.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.lodzkie.pl w zakładce - kultura – organizacje pozarządowe oraz dzwoniąc pod numer telefonu: 42 291-97-43. Oferty mogą być składane za pośrednictwem portalu www.witkac.pl.


Foto: Po bitwie – polscy żołnierze ze sztandarami zdobytymi na bolszewikach. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie (domena publiczna)

Kategoria

Wiadomości
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.