Poznański odmłodzony | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Poznański odmłodzony

Już za miesiąc, w październiku, będzie można podziwiać pierwsze efekty prac renowacyjnych w Pałacu Poznańskich. Zdjęte zostaną rusztowania od strony ul. Ogrodowej i Zachodniej. Pod nimi kryje się odnawiana elewacja, której kolor jest niemal identyczny z tym sprzed ponad 100 lat.
- Udało nam się odkryć kawałek oryginalnej elewacji pałacu. Na jej bazie przygotowaliśmy kolor prawie taki sam, jak ten, który podziwiali łodzianie w okresie międzywojennym - mówi Filip Witczak, kierownik budowy. - Ostatni remont Pałac Poznańskich przechodził dwadzieścia lat temu i to, niestety, było widać. Zabrudzona została elewacja, znalazły się także mikropęknięcia.
- Kończymy już część prac, które zostały wykonane w 70 procentach. Planujemy, że rusztowania zostaną zdjęte 10 października. Później chcemy przeprowadzić próby iluminacji, która podkreśli historyczny kolor budynku. Całkowicie zostanie ona włączona wiosną przyszłego roku, kiedy zakończone zostaną wszystkie prace elewacyjne - dodaje Robert Wiktorowicz z firmy WIGBUD, generalnego wykonawcy inwestycji.
Trwa także m.in. remont kopuł na dachu pałacu. Część z nich była w tak złym stanie, że wymagała położenia nowej blachy. Teraz poddawana jest patynowaniu. Pozostałe oryginalne fragmenty udało się odrestaurować.
Muzeum Miasta Łodzi

Kategoria

Wiadomości

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 254 90 00
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł