Rok w ASP rozpoczęty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Rok w ASP rozpoczęty

W czwartek 3 X w auli świeżo otwartego Centrum Promocji Mody odbyła się inauguracja roku akademickiego w Akademii Sztuk Pięknych.
W czwartek 3 X w auli świeżo otwartego Centrum Promocji Mody odbyła się inauguracja roku akademickiego w Akademii Sztuk Pięknych. Rektor Jolanta Rudzka Habisiak zapowiedziała, że jej uczelnia chce się rozwijać i konkurować z najważniejszymi szkołami nie tylko w Polsce. Ma pomóc w tym otwarcie na eksperymenty, także dydaktyczne, programowe.
Przed władzami ASP ważne zadanie - opracowanie strategii na lata 2014-2020. Jedno z najważniejszych zadań w tym czasie to stworzenie Akademickiego Centrum Designu w budynku dawnej szkoły na Księżym Młynie, który szkoła dostała od miasta.
Podczas uroczystości osoby, które najlepiej zdały egzaminy wstępne, odebrały indeksy z rąk pani rektor.
Siedmiorgu pedagogom ASP wręczono srebrne i brązowe medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Otrzymali je: Marian Kępiński (srebrny; retrospektywną wystawę tego malarza można oglądać w Galerii Kobro w ASP), Kazimierz Karpiński (srebrny), Małgorzata Siwek (brązowy), Jolanta Wagner (brązowy), Witold Kaliński (brązowy), Grzegorz Przyborek (brązowy), Wojciech Wybieralski (brązowy).
Istotnym elementem inauguracji było wręczenie nagród i wyróżnień dla studentów, których projekty zostały wdrożone lub zakwalifikowane do produkcji w firmach BSH, Zwoltex i Kralka Investment Group. Współpraca uczelni z przedsiębiorstwami to efekt działalności Centrum Transferu Technologii, które powstało w ASP przed rokiem.
Na zakończenie krótki wykład inauguracyjny pt. "Nieprzezroczyste medium" wygłosił znakomity malarz prof. Wojciech Leder.