Warsztaty dziennikarskie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Warsztaty dziennikarskie

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową - zajęcia "dla pożeraczy spektakli, książek, filmów, seriali i gier fabularnych". Uczestnicy będą brali udział w wydarzeniach kulturalnych, a potem pisać teksty na ich temat, które trafią na stronę internetową AOIA. Będą też warsztaty z twórczego pisania.
Co się będzie działo na warsztatach dziennikarskich? Jak piszą organizatorzy:

1. Tu i tam
Będziemy dużo oglądać – filmów, spektakli, wideo artu i dzieł interdyscyplinarnych. Będziemy słuchać muzyki, czytać artykuły i książki. Literatura popularna, seriale, gry komputerowe też znajdą się w programie zajęć. Bo popkultura to też kultura. Wybierzemy się na wycieczki do mediów i instytucji kultury w realu, a w razie lockdownu będziemy uczestniczyć w wydarzeniach online. Dodatkowo mamy możliwość wchodzenia na  wydarzenia organizowane przez AOIA (bezpłatnie).

2. Dyskusje i burze mózgów
Będziemy rozmawiać, spierać się, dyskutować, ucząc się wyrażania swoich poglądów i przemyśleń. Założeniem zajęć jest twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem.  Dotyczy to także prowadzącej zajęcia, która uważa, że w świecie ciągłych zmian, także w dziedzinie technologii, tylko taka edukacja ma sens.

3. Pisanie, pisanie i pisanie 
Artykuły, relacje z wydarzeń, recenzje, wywiady – spróbujemy swoich sił we wszystkich wymienionych gatunkach, by każdy mógł odkryć te, w których odnajduje się najlepiej. Na życzenie grupy program warsztatów może zostać poszerzony o elementy twórczego pisania i komunikacji interpersonalnej.

Edukatorka: Paulina Ilska, teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in. do „Dziennika Łódzkiego”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” (przy którym również prowadziła pracownię dziennikarską), Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie” i „Scenach Polskich”. Pisze opowiadania. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Przez 10 lat uczyła w Monarze. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 16–17.30
W trybie hybrydowym – na żywo, w AOIA i online. W razie lockdownu zajęcia będą kontynuowane online. Minimum raz w miesiącu planowane jest wspólne uczestnictwo w wydarzeniu (wówczas termin zajęć może być inny).
Uczestnicy: młodzież w wieku 13-19 lat. Grupa – 12 osób.
Zapisy: edukacja@aoia.pl
Koszt 100 zł/mies za 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć).
Koszty nie pokrywają uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza AOIA.

Warsztaty: „Twórcze pisasnie dla młodziezy"” – czwartki 17:45-19:15

Prowadzenie: Paulina Ilska
 Terminy:  czwartki godz. 17:45-19:15 (tryb hybrydowy – na żywo, w AOIA i online. W razie lockdownu zajęcia będą kontynuowane online. Minimum raz w miesiącuy wspólne uczestnictwo w wydarzeniu - wówczas termin zajęć może być inny). Warsztaty będą prowadzone w partnerstwie z Biblioteką Wolność w Łodzi.
Uczestnicy: młodzież w wieku 13-18 lat. Grupa – 12 osób.
Zapisy:  email: edukacja@aoia.pl
Koszt: 100 - zł/mies za 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć).
Koszty nie pokrywają`uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza AOIA.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Zachodnia 54/56

Kontakt

tel. 42 633 26 41