WspieraMY kobiety z SENSem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

WspieraMY kobiety z SENSem

„WspieraMY kobiety z SENSem” to jeden z 29 projektów realizowanych w województwie łódzkim, który otrzymał dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach zadania pn. „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.

W roku 2018 Łódzki Dom Kultury przeznaczył środki finansowe na zadania będące kontynuacją dwóch kluczowych projektów Łódzkiego Domu Kultury: Przystanek 60+ i Kolorowa Lokomotywa. Projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu w partnerstwie w Wolborskim Stowarzyszeniem Senior-Vigor zakładał przeprowadzenie cyklu wydarzeń dla kobiet 50+. Głównym celem projektu „WspieraMY kobiety z SENSem” była aktywizacja kobiet, seniorek, zebranie informacji zwrotnej o potrzebach tej grupy społecznej i wypracowanie jeszcze lepszej polityki senioralnej w powiecie piotrkowskim.

Podczas uroczystego finału 6 października dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Jacek Sokalski przywitał zebranych gości oraz przedstawił propozycje programowe projektu pn. „Przystanek 60+”, który od przeszło dwóch lat aktywuje, edukuje oraz integruje seniorów z województwa łódzkiego.

W konferencji dla seniorów wzięło udział przeszło 150 kobiet z sześciu gmin powiatu piotrkowskiego (Wolbórz, Moszczenica, Czarnocin, Gorzkowice, Rozprza, Ręczno). W programie znalazły się m.in. wykłady oraz prelekcje nawiązujące do działań na rzecz seniorów. Inicjatywa została wzbogacona również o warsztaty rozwojowe ze storytellingu, rozwoju kompetencji artystycznych, improwizacji oraz Hackathonu Kompozytorskiego.

Wydarzenie zakończył koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem i wspólne śpiewanie piosenek z repertuaru Anny German.

Kategoria

Wiadomości