Wyróżnienie za layout dla Kalejdoskopu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Wyróżnienie za layout dla Kalejdoskopu

Grafika: mat.prasowe

WYRÓŻNIENIE.  Polish Graphic Design przyznało wyróżnienie layoutowi, który zaprojektował dla Kalejdoskopu Jakub Stępień aka Hakobo (współpraca Oliwia Adamkowska). Wyróżnienie przyznano w kategorii "Nowy projekt lub redesign magazynu".
Dziękujemy jury, dziękujemy Hakobo! Doceniono m.in. "sprytne nawiązanie do starego projektowania". Layout wdrożyliśmy w maju 2019 roku w 45. urodziny pisma w partnerstwie "Kalejdoskopu", Łódzkiego Domu Kultury, naszego wydawcy, z Monopolis. 
 
Drugie wyróżnienie w tej kategorii otrzymały RZECZYOBRAZKOWE za "Plany Warszawy" (magazyn Architekta Miasta Warszawa.). Gratulujemy! 
Nagrody głównej w kategorii "Nowy projekt lub redesign magazynu", podobnie jak w kilku innych, nie przyznano.

Ponadto jedno z trzech wyróżnień w kategorii Prasa - Projekt magazynu otrzymał dr Przemysław Hajek za projekt graficzny pisma "Powidoki / magazyn artystyczno-naukowy", wydawanego od niedawna przez łódzką ASP.

PGDAwards to największy w Polsce branżowy konkurs rokrocznie prezentujący realizacje ze wszystkich istniejących dziedzin grafiki użytkowej. Nagrody i wyróżnienia przyznaje w 16 kategoriach i 42 podkategoriach konkursowych, co pozwala obiektywnie ocenić wszystkie dziedziny designu wizualnego. W jego ramach obraduje 14 komisji konkursowych składający się 42 jurorów i jurorek – specjalistów w swoich dziedzinach, w których gronie znajdują się m.in.: Ryszard Bienert, Artur Frankowski, Gosia Herba, Magda Heliasz, Krzysztof Iwański, Ola Jasionowska, Paweł Jońca, Bartosz Kosowski, Magdalena Mamajek-Mich, Vadim Makarenko, Hanna Piotrowska oraz przedstawiciele studiów 247Studio, Dragon Rouge, Kijek / Adamski, Pigeon, Order Group, Netguru, Motyw Studio, UVMW, The Codeine.

Narody ufundowanych m.in. przez firmy Arctic Paper, Codes Lab, Karakter, PanTuNieStał i Threedotstype i wiele innych. PDG to także konferencje w Polsce i za granicą, panele dyskusyjne, szkolenia.  

Jakub Stępień aka Hakobo (ur. 1976) należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design – BWA Wrocław. Wśród jego klientów znajdują się: Pogo, Festiwal Łódź Design, Wyborowa i inni. W swoich realizacjach prezentuje charakterystyczny styl, inspirowany zarówno tradycyjnym graficznym rzemiosłem, jak i kulturą ulicy.
Zbiór jego prac obejmuje zarówno zdyscyplinowane, proste układy, jak również realizacje wynikające z fascynacji kamuflażem, graficznym noizem i estetyką nadmiaru.

Strona Hakobko: http://hakobo.art.pl/

Więcej informacji:
Youtube: bit.ly/30S4W0U
Facebook: www.facebook.com/polishgraphicdesign
 www.polishgraphicdesign.com

red


Kategoria

Wiadomości