Zwiedzaj z wirtualnym przewodnikiem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

Zwiedzaj z wirtualnym przewodnikiem

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie „ETNO re:WITALIZACJE 2.0”, może zwiedzać Łęczycę i Tomaszów Mazowiecki z wirtualnym przewodnikiem. Dzięki temu doświadczy tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała w przestrzeni tych miast.
Poza tropieniem śladów materialnych wielokulturowości Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniach z duchownymi, badaczami kultury materialnej, duchowej i artystycznej, a także z twórcami. Projekt „ETNO re:WITALIZACJE 2.0” miał pobudzić uczestników do refleksji na temat przemian historyczno-kulturowych i zwrócić uwagę na znaczenie i konieczność ochrony „śladów pamięci” obecnych zarówno w architekturze jak i „kulturze żywej”.

Wkład w rozwój Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego mieli Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie. Zaplanowane w przedsięwzięciu zajęcia ukazały słuchaczom kulturę tych nacji z uwzględnieniem religii, obrzędowości, języka, muzyki, architektury, sztuki sakralnej i sepulkralnej. Efektem projektu są aplikacje na urządzenia mobilne umieszczone w serwisie Google Play opowiadające o wielokulturowości Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego.

Projekt „ETNO re:WITALIZACJE 2.0” zrealizowany przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowano przy dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Narodowego Centrum Kultury w ramach programu: EtnoPolska. Edycja 2022.

Aby skorzystać z aplikacji, kliknij baner:Kategoria

Wiadomości