Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Rozpoczyna się rewitalizacja dawnych warsztatów najstarszej łódzkiej elektrowni EC1 Południowy-Wschód. W ostatnich latach znajdowało się tam studio Se-ma-for oraz Muzeum Animacji, a w 2019 roku zostanie otworzone Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, znane jako Łódzkie Centrum Komiksu.
Jeszcze tylko do jutra łódzcy twórcy i animatorzy kultury mogą wypełniać ankietę, która pomoże w ewaluacji Polityki Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi. Poniżej apel przeprowadzające ją zespołu DNA Miasta.
Seriale podbijają rynek filmowy. Produkuje się ich coraz więcej, coraz bardziej upodabniają się do filmów kinowych, a znacznie przewyższają je tzw. oglądalnością. W Łodzi studio Opus kręci właśnie serial „Ultraviolet” dla stacji AXN.
"Jeśli Pan Bóg coś mówi człowiekowi przez sen, to tylko to, że przeprasza, iż ten świat się nie udał" - mówił Lech Raczak przed pokazem swojego najnowszego spektaklu w Domu Literatury w Łodzi. A o głośnym "Spisku smoleńskim" dodawał: "Rzeczywistość zaczęła gonić moje fantazje. Jeszcze jedna domaga się potwierdzenia".
Konkursowe kolekcje spływają, statuetki gotowe, organizatorzy i partnerzy w wirze pracy… Zbliża się Łódź Young Fashion – październikowe święto mody, które zastąpi Fashion Week.
Ponad 200 filmów, 63 tysiące widzów - organizatorzy podsumowują 7. edycję Transatlantyk Festival (drugą, która odbyła się w Łodzi).
W Roku Awangardy świetna wiadomość dla kolebki awangardy w Łodzi – czyli obecnej Miejskiej Galerii Sztuki. Po wielu latach bez zewnętrznych funduszy na zakup prac otrzymała dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
W związku z wygaśnięciem 31 sierpnia 2017 r. umowy z Wojciechem Nowickim, dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, zawartej na pięć sezonów artystycznych, Zarząd Województwa Łódzkiego powierzył – od 1 września 2017 r. - pełnienie obowiązków na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Waldemarowi Zawodzińskiemu.
Wywiad z BRONKĄ NOWICKĄ - laureatką Nagrody Nike pochodzącą z Radomska. – Nie zamierzam żyć pod presją nagrody, katować się myślą o „klątwie drugiej książki”. Pracuję nad kolejną opowieścią – mówi.
Barbara Kurowska została nową dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. Jej kandydatura została wybrana w konkursie ogłoszonym przez prezydent Łodzi. Powołanie na stanowisko nastąpiło  16 lipca.