Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Dziś w Teatrze Zamiast premiera nowego przedstawienia. Będzie to taneczno-ruchowa „Soma”, inspirowana powieścią „Sońka” Ignacego Karpowicza oraz efektem warsztatów ruchowych dla kobiet. Autorki przedstawienia, tancerki z grupy LineAct, która połączyła się z Zamiastem, przekonują, że ludzkie ciało jest nośnikiem, w którym zapisują się wspomnienia. Premiera zacznie się o godz. 19
Podczas spotkania mistrzów polskiej animacji – Daniela Szczechury, Stanisława Lenartowicza, Piotra Dumały i Mariusza Wilczyńskiego – nie było jubileuszowego ciepełka. Od początku była to – momentami gorzka – rozmowa o kondycji współczesnego filmu animowanego, talencie młodych twórców, potrzebach widzów i rzeczywistości nowych technologii.
11 edycja Łódź Design Festival odbywa się pod hasłem Od.Nowa - z kropką w środku. Od dzisiaj do pięknej/świetlanej przyszłości, która nas czeka nas na długiej emeryturze.
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za wszystkie e-maile. Śledźcie nas w Internecie, następne konkursy – już niebawem.
od 10 PAŹDZIERNIKA 2017

Kamienica w muzeum

O wielokulturowej Łodzi opowiada stała wystawa „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”, otwarta 10 X 2017 r. w Muzeum Miasta Łodzi (pod patronatem „Kalejdoskopu”). Na jej potrzeby zaadaptowano podziemia Pałacu Poznańskich.
Nie dyrygowałeś nigdy orkiestrą? Weź do ręki batutę i spróbuj swoich sił. Takie unikalne przeżycia umożliwi Grohman Orchestra, która w niedzielę wystąpi w Porcie Łódź z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.
Szczęśliwcy, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Andrzeja Krakowskiego, nie tylko zdobyli lub poszerzyli swą wiedzę o sztuce pisania scenariuszy, ale mieli też szansę nauczyć się czegoś pozytywnego o sztuce życia.
Dwukrotnie tego wieczoru Izrael Kalmanowicz Poznański musiał żegnać się z rodziną, robić przedśmiertny rachunek sumienia i przenosić się do lepszego świata. Dwukrotnie bowiem wysłuchaliśmy pierwszego aktu opery „Człowiek z Manufaktury”. Był to finał konkursu kompozytorskiego.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone kompleksowo sztuce animacji filmowej i teatralnej. Jego trzecia edycja odbędzie się w Łodzi w dniach 29 IX – 5 X. Zamieszczamy wywiad z organizatorami.
Cykl koncertów muzyki kameralnej w wykonaniu łódzkiej orkiestry. W repertuarze Haydn i inni kompozytorzy XVIII wieku.