Aktorzy znów czytają Kalejdoskop naGłos | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Aktorzy znów czytają Kalejdoskop naGłos

Fot. Magda Hueckel, Justyna Tomczak, Maciej Edelman / Jakub Solarz

PODKASTY. Andrzej Wichrowski, Arkadiusz Wójcik, Marek Nędza - to tylko kilku z aktorów, których usłyszeć będzie można jak interpretują wybrane felietony najlepszych autorów "Kalejdoskopu". Rozpoczęła się czwarta sesja nagrań podkastów "Kalejdoskop naGłos", koordynowana przez stowarzyszenie Soundsitive Studio. Kogo jeszcze usłyszymy? 
Andrzej Wichrowski i Marek Nędza z Teatru im. Jaracza w Łodzi, Arkadiusz Wójcik z Teatru Powszechnego, Sławomir Sulej z Teatru Nowego im. Dejmka, dyplomant Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi Dominik Mironiuk - to kilka nazwisk z obsady 4. sesji nagrań podkastów "Kalejdoskop naGłos". Jak zawsze aktorskie osobowości łączymy w nich z autorskimi tekstami - wybranymi felietonami najlepszych autorów "Kalejdoskopu" - tych publikujących na naszych łamach współcześnie, i tych, którzy swoimi tekstami dbali o poziom pisma przez 46 lat jego historii. W czwartej sesji nagraniowej usłyszymy interpretacje m.in. tekstów Marii Kornatowskiej, Anny Ciarkowskiej, Mieczysława Kuźmickiego, Łukasza Maciejewskiego, Piotra Groblińskiego, Rafała Syski, Krzysztofa Golca-Piotrowskiego.

Realizacja sesji podkastów “Kalejdoskop NaGłos” to rozwinięcie unikalnego projektu realizowanego dotąd w kooperacji z Wydziałem Filologicznym UŁ - w jego studiu i we współpracy z Katedrą Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Podkasty pozwalają łódzkim aktorom zaistnieć w przestrzeni sieci, w formach audialnych, z którymi nie mają powszechnego kontaktu.

Wszystkich nagrań będzie można posłuchać na platformie Soundcloud na naszym PROFILU, na profilu Soundsitive Studio. Informacje o dostępności kolejnych realizacji pojawiać będą się w naszym serwisie, naszym profilu Facebookowym i Instagramowym, w social mediach Soundsitive Studio.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez stowarzyszenie Soundsitive Studio w ramach pozyskanego przez nie grantu  z konkursu "Zdrowa kultura" Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi. Konkurs adresowany był do przedsięwzięć kulturalnych, które wykorzystują potencjał lokalnego środowiska artystycznego i skupione są na działaniach w sieci.

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Wichrowski, Arkadiusz Wójcik, Dominik Mironiuk

red.

Kategoria

Inne