Gabriela Muskała i "Kalejdoskop NaGłos" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

Gabriela Muskała i "Kalejdoskop NaGłos"

Gabriela Muskała. Fot. Greg No-Wak

PODCAST. Zachęcamy do posłuchania nowych podkastów, które zrealizowaliśmy z Gabrielą Muskałą, znakomitą aktorką związaną m.in. z Teatrem im. Jaracza w Łodzi, dramatopisarką, reżyserką. Realizacja dźwiękowa: Soundstive Studio w studiu nagrań Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Gabriela Muskała czyta w naszych serwisie z podkastami felieton Łukasza Maciejewskiego "Zapijcie mój pogrzeb" z "Kalejdoskopu" 03/20 oraz miniaturę Anny Ciarkowskiej "Pustki" z "Kalejdoskopu" 01/20. Żeby posłuchać interpretacji danego artykułu - kliknij w jego tytuł. 

Wszystkie podkasty, z udział m.in. Andrzeja Poniedzielskiego, Moniki Buchowiec, Grażyny Błęckiej-Kolskiej, Agnieszki Skrzypczak, Zbigniewa Zamachowskiego, Dymitra Hołówki, laureatów naszych nagród dla młodego aktora za kulturę słowa: Magdaleny Wieczorek i Pawła Głowatego - są do odsłuchania na naszym kanale na Soundcloud - TUTAJ

Za realizację dźwiękową podkastów odpowiada stowarzyszenie Soundstive Studio w studiu nagrań Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, dzięki współpracy "Kalejdoskopu" oraz Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ

Gabriela Muskała jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, debiutowała na drugim roku studiów rolą Ani w musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Powszechnym. W tym samym czasie dostała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Cenione są jej role w spektaklach m.in. Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, m.in. tytułowa w "Agnes od Boga", Laura w "Szklanej menażerii" czy Virginię w "Posprzątanym". Przez kilka lat związana była z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, występowała też w Och Teatrze i Teatrze Narodowym. Popularność przyniosły jej role w serialach "Londyńczycy" (nominowana do nagrody "Outstanding Actress" na  Festiwalu TV Fest  w Monte Carlo), "Głęboka woda",  "Paradoks" , "Wszystko przed nami", "Krew z krwi" oraz 'Prokurator". Za rolę w filmie "Wymyk" Grega Zglińskiego doceniono ją nagrodą dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2011 roku. W roku 2012 dostała nagrodę za najlepszą główną rolę kobiecą na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalnie za film Anny Wieczur-Bluszcz "Być jak Kazimierz Deyna". Zagrała również w "Serce serduszko" Jana Jakuba Kolskiego,  "Warsaw by night" Natalii Gruz-Korynckiej, "Chce sie żyć" Macieja Pierprzycy i "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej.

Jest autorką sztuk, które pisze wspólnie z siostrą Moniką pod pseudonimem Amanita Muskaria. "Podróż do Buenos Aires. Work in Regress" to wielokrotnie nagradzany monodram z Gabrielą Muskałą w roli Walerki, pokazywany m.in. na festiwalu w Edynburgu. Premiera ich drugiej sztuki "Daily Soup" odbyła się w Teatrze Narodowym, w 2017 zaś wyreżyserowała tam ich "Tożsamość Wila". Sztuki te zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, włoski, rumuński i węgierski.

 Fot. www.zaagencja.com

Kategoria

Inne