Łódzkie znane i nieznane | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Łódzkie znane i nieznane

Jeśli ktoś lubi eksplorować ciekawe miejsca w woj.łódzkim i interesuje się historiami, jakie te miejsca ze sobą niosą, może je spisać i wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Teksty można wysyłać do 30 września 2019.
Trwa Ogólnopolski konkurs na reportaż Łódzkie znane i nieznane organizowany przez  w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie reportażu dotyczącego województwa łódzkiego. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu Polski oraz osoby dorosłe mieszkające w Polsce lub poza granicami kraju. Autor reportażu może opisać miejsca, w których był i/lub wydarzenia, w których brał udział lub które zna z relacji ustnych lub dokumentów. Objętość pracy nie może przekraczać 6 stron formatu A4.

Celem konkursu jest: promocja bogactwa świata przyrody, architektury, kultury, tradycji województwa łódzkiego, przypomnienie wybitnych, a niekiedy zapomnianych postaci działających i tworzących na terenie Łódzkiego, poszczególnych powiatów i gmin, przypomnienie ważnych i przełomowych wydarzeń mających miejsce na terenie województwa łódzkiego, stworzenie okazji do przekazania swoich spostrzeżeń i refleksji związanych ze 100-leciem Województwa Łódzkiego, zachęcenie do rozwijania pasji literackich.

Na reportaże Biblioteka czeka do 30 września 2019 r. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. 

Szczegóły w regulaminie na stronie: https://www.wbp.lodz.pl/lodzkie-znane-nieznane.html

Opis konkursu i grafika - materiały organizatora 

Kategoria

Inne
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.