Nasza audycja w Radiu Kapitał | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Nasza audycja w Radiu Kapitał

Kto czytał już listopadowy "Kalejdoskop", ten wie. Kto nie czytał, niech się dowie. Rozpoczynamy współpracę z Radiem Kapitał. Od soboty 14 listopada będziemy obecni w nim ze swoją audycją.
Raz na cztery tygodnie, w sobotę, nasi redaktorzy i autorzy w "Oku Kalejdoskopu" rozmawiać będą z autorami lub bohaterami artykułów z bloków problemowych, z gośćmi, którzy wskażą nowy kontekst podjętych tematów. Będziecie też mogli posłuchać rozmów Joanny Glinkowskiej z nowym pokoleniem twórców znanych z cyklu "Młoda sztuka". Ale nie będziemy się ograniczać. Będziemy reagować na to co nowe, ciekawe i ważne. Audycje będą efemeryczne, jak obraz rzeczywistości ujęty w kalejdoskopie.

W premierowej audycji rozwijać będziemy główny temat listopadowego numeru "Kalejdoskopu". Z Michałem Lachmanem porozmawiamy o jego tezach dla kultury: Co należy zrobić w łódzkiej kulturze nim zacznie się wdrażać nowe strategie dla miasta? Jakie powinno być miejsce kultury w nowym dokumencie? Nasz gość jest anglistą, wykładowcą Wydziału Filologicznego UŁ i jego dziekanem ds. studenckich. Zainicjował i współprowadzi bloga „Łódź w kulturze”. Zaprasza Łukasz Kaczyński, naczelny "Kalejdoskopu”

Radio Kapitał, które ostro pracuje nad swoim łódzkim pasmem, to społecznościowa, internetowa stacja radiowa, która nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To nowoczesna platforma społecznego i artystycznego dialogu, prezentująca autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach. Radio Kapitał to także odpowiedź na potrzebę stworzenia niezależnej i niekomercyjnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji i społecznej korzyści. To także innowacyjny w skali ogólnopolskiej projekt kulturalny, który bazując na bogatej tradycji radiofonii, wyznacza jednocześnie nowe horyzonty dla medium radia. Z RK współpracuję ważne instytucje kulturalne i wydarzenia, choćby Warszawska Jesień, czy ostatnio łódzki Fotofestiwal.

Zaraz po naszej audycji polecamy wam też "Muzeum na fali", którą przygotowuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Fot. Sacre Bleu / Unsplash

Podstrona naszej audycji:
"Oko Kalejdoskopu" 

WIĘCEJ przeczytacie i radia posłuchacie na:
RadioKapital.pl

red. 

Kategoria

Inne
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.